روش حفظ لغات زبان انگلیسی

یکی از رویکردهای سؤالات زبان انگلیسی در کنکور، ارزیابی دامنه‌ی لغات دانش‌آموز است؛ ازاین‌رو حفظ لغات این درس یکی از چالش‌های اساسی است.

روش حفظ لغات زبان انگلیسی

یکی از رویکردهای سؤالات زبان انگلیسی در کنکور، ارزیابی دامنه‌ی لغات دانش‌آموز است؛ ازاین‌رو حفظ لغات این درس یکی از چالش‌های اساسی است. 

متداول‌ترین راه حفظ کردن، تکرار و تمرین است. بسیاری از محفوظات ما ناشی از تکرار مداوم آن‌هاست. مثلاً تبلیغات تلویزیون، شعرهای مراسمات مذهبی و امثالهم. تکرار و تمرین نیازمند صرف زمان زیادی است و در صورت عدم تکرار، فراموشی بلای جان آن خواهد بود. از این خاصیت‌ می‌توان بهترین بهره را برد. بدین ترتیب که با صرف کم‌ترین زمان، افزایش چشمگیری در دامنه‌ی لغات ایجاد کرد. از آن‌جا که تمام لغات کتاب درسی در کنکور مطرح نمی‌شود، برای یافتن پرکاربردترین لغات در آزمون کنکور، بهتر است از سؤالات کنکور استفاده کنید. چند جمله از سؤالات کنکور سراسری (ترجیحاً یکی از آزمون‌های سه سال اخیر) را در برگه‌ای بنویسید. جمله‌ها را طوری انتخاب کنید که شامل چند لغت باشد که معنی آن‌ها را نمی‌دانید. معنی لغات یا جمله‌ها را پشت برگه بنویسید. کار شما از همین حالا شروع شده است. در هر فرصتی (مثلاً قبل از خواب، بعد از بیداری، قبل و بعد ناهار و شام، در راه مدرسه، بین کلاس‌ها، زمان استراحت بین مطالعه و...) برگه‌ی مذکور را مطالعه کنید. لازم نیست آن را حفظ کنید. با استفاده از زمان‌های مرده، در طول روز حداقل ده بار آن را خواهید خواند. به فاصله‌ی 3 الی 5 روز، کل جملات را از بر خواهید بود. برگه را دور نیندازید. برگه‌ی دیگری تهیه کنید و به همین منوال ادامه دهید. هر چند روز برگه‌های قبلی را مرور کنید تا ملکه‌ی ذهنتان شود و به حافظه‌ی بلندمدت انتقال یابد. به همین ترتیب، طی چند ماه آینده صدها لغت زبان انگلیسی حفظ خواهید شد؛ آن هم با روابط آن در جمله و با استفاده از زمان‌های مرده.

همین کار را برای آیات درس دین و زندگی یا لغات عربی یا تاریخ ادبیات و هر چیز حفظ‌کردنی دیگر‌ می‌توانید به کار ببرید. اگر ساختن فلش‌کارت و نوشتن جمله‌ها و معانی آن‌ها برای‌تان سخت است، از فلش‌کارت‌های آماده استفاده کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
سنت های الهی از دین و زندگی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی چهارم دبیرستان)
دبیر : محمد رضایی بقا