فراآزمون

اگر دستاوردهای شرکت منظم در آزمون‌های آموزشی- برنامه‌ای کانون را مرور کنید، قطعاً حتی فکر غیبت در آزمون‌ها را نخواهید کرد.

فراآزمون

در کانون آزمون‌ می‌دهید تا یاد بگیرید و در کنکور آزمون‌ می‌دهید تا سنجیده شوید. هیچ توجیهی برای شرکت نکردن در آزمون وجود ندارد. دانش‌آموزانی که به بهانه‌های واهی (مثل عدم آمادگی) در آزمون‌ها شرکت نمی‌کنند آیا حاضرند در آزمون کنکور هم به دلیل عدم آمادگی صددرصد شرکت نکنند و سنجش خود را به یک سال بعد موکول کنند؟ به نظر پیشنهاد خنده‌داری‌ می‌آید! به همان خنده‌داری بهانه‌های شرکت نکردن در آزمون‌های آموزشی- برنامه‌ای کانون.

اگر دستاوردهای شرکت منظم در آزمون‌های آموزشی- برنامه‌ای کانون را مرور کنید، قطعاً حتی فکر غیبت در آزمون‌ها را نخواهید کرد.

  • مهم‌ترین دستاورد شما در هر آزمون، بازیابی است. در مورد مزایای بازیابی ناگفته‌ای باقی نمانده است و همین بس که بازیابی با ذخیره‌ی اطلاعات در حافظه‌ی بلندمدت باعث تقویت یادآوری آموخته‌ها می‌شود و همان طور که‌ می‌دانید آن‌چه روز آزمون به آن نیاز دارید، یادآوری آموخته‌هاست، نه حجم بالای آموخته‌ها.

  • طبقه‌بندی، پایه‌ی تمام دانش‌هاست. با تمرین تکنیک‌های ضربدر و منها و «ف، ش، ن، م، س»‌ می‌توانید آموخته‌های قبلی‌تان را در جلسه‌ی آزمون طبقه‌بندی کنید و بعد از آزمون آن را بررسی، مرور و اصلاح کنید.

  • مدیریت زمان مهم‌ترین مهارت شماست. شاید چیزی ارزشمندتر از زمان در روز کنکور نباشد. دانش‌آموزان سخت‌کوش حاضرند به هر قیمتی یک دقیقه بیش‌تر وقت داشته باشند تا یک تست بیش‌تر بزنند. تمرین روش‌های ضربدر و منها، زمان نقصانی و مکانیسم بازگشت، در آزمون‌های آموزشی- برنامه‌ای کانون، شما را به یک مدیر قدرتمند زمان تبدیل خواهد کرد.

  • مبحث‌شناسی و تست‌شناسی نیاز اولیه‌ی ذهن در یافتن پاسخ و راه‌حل سؤالات است. این مهارت تنها با تمرین و تکرار کسب خواهد شد. هم‌چنین در اجرای تکنیک‌های ضربدر و منها باید سطح دشواری سؤالات و مهارت خودتان در پاسخ به انواع سؤالات را بدانید. این مهارت هم، تنها با تمرین و تکرار کسب خواهد شد. مؤثرترین تمرین و منظم‌ترین تکرار را در آزمون‌های آموزشی- برنامه‌ای کانون‌ می‌توانید انجام دهید.

  • قدرت «نه گفتن» برای سؤالات شک‌دار و وقت‌گیر مهارتی است که به‌مرور کسب خواهید کرد. طبق آمار، اشتباهات زیادی مربوط به سؤالات شک‌داری است که دانش‌آموزان نمی‌توانند از خیر آن بگذرند! اما به شرشان گرفتار‌ می‌شوند. هم‌چنین صرف زمانی بیش‌تر از حد استاندارد برای سؤالات دشوار باعث سوء مدیریت زمان و درنتیجه کمبود وقت و افزایش نگرانی در دقایق پایانی آزمون‌ می‌شود.

  • مثل یک ورزشکار عمل‌ می‌کنید. چند ساعت یک جا نشستن و کار کشیدن از مغز، انرژی زیادی مصرف‌ می‌کند. برای تقویت جسم و ذهن باید تمرین کرد؛ تمرین‌های منظم، بابرنامه و مشابه روز کنکور.

  • پاسخ به سؤالات نظرخواهی مانند چراغی، بخش قابل توجهی از ندانسته‌ها، روش‌ها، تکنیک‌ها و ابزارهایی که نیاز به دانستن یا یادآوری آن‌ها‌ دارید روشن‌ می‌کند.

  • مرورِ بخش قابل توجهی از درس‌ها در هر آزمون و مرورِ چندباره‌ی همه‌ی درس‌ها در مجموعه‌ی آزمون‌ها، تمرین اثربخش و مثمر ثمر در تقویت بنیه‌ی علمی، هم در مدرسه و هم در کنکور، خواهد بود و این مزیت در نتایج امتحانات و کنکور دانش‌آموزان کانونی کاملاً مشهود است.

  • مجموعه تست‌هایی که در آزمون‌ها پاسخ‌ می‌دهید نشان‌ می‌دهد کدام قسمت کتاب را بلدید، کدام قسمت را باید بیش‌تر تمرین و مطالعه کنید. به عبارت دیگر یادگیری‌های کامل و ناقص را پیدا‌ می‌کنید. به این ترتیب استراتژی و نقشه‌ای برای مطالعه و تمرین پیدا خواهید کرد و بر اساس آن علاوه بر افزایش بازدهی مطالعه، در زمان صرفه‌جویی خواهید کرد.

  • شاید مهم‌ترین دستاورد شما پس از آزمون، بازخوردی است که دریافت‌ می‌کنید. مهم‌ترین این بازخوردها، 7 نوع کارنامه‌ی موجود در صفحه‌ی شخصی است که از طریق آن‌ها می‌توان به سنجش وضعیت فعلی در یک جامعه‌ی آماری بالا، بررسی و بهبود تعادل مطالعاتی، اصلاح برنامه‌ریزی، کشف روش‌ها، مهندسی منابع و... دست پیدا کرد.

هیچ ورزشکار حرفه‌ای از تمرین‌های منظم و بابرنامه‌ی خود غیبت نمی‌کند و پیوستگی در تمرین‌ها را حفظ‌ می‌کند. این یک اصل برای تمام حرفه‌ای‌هاست؛ در هر زمینه‌ای.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24