نگاهی به خلاقیت نمایشی در آزمون 19 آبان

این روزها بارم مباحث بیشتر به سمت مباحث نمایش است. این روز‌ها را غنیمت بشمارید و اطلاعات و یادداشت هایتان در این‌باره را تکمیل کنید. نمایش رنسانس در این آزمون بالاترین سو

نگاهی به خلاقیت نمایشی در آزمون 19 آبان

مبحث

تعداد تست

نمایش رنسانس

8

مکاتب ادبی

4

اصول و مبانی ماسک و گریم

2

نمایش یونان

2

نمایش عروسکی

2

نمایش قرون وسطی

1

عناصر نمایش

1

این روزها بارم مباحث بیشتر به سمت مباحث نمایش است. این روز‌ها را غنیمت بشمارید و اطلاعات و یادداشت هایتان در این‌باره را تکمیل کنید. نمایش رنسانس در این آزمون بالاترین سوال را داشته است. سرراست ترین منبع برای مطالعه این مبحث کتاب سبز خلاقیت نمایشی کانون است اما توصیه دیگری هم برای خوانش قسمت های پرجزئیات تر دارم. اول از همه کتاب سبز را بخوانید و بعد، سراغ نمایه‌ی تاریخ تئاتر جهان نوشته اسکار براکت بروید. صفحات مربوط به اشخاصی که پیشتر با آن ها آشنا شده اید را بیابید و مطالب مربوط را بخوانید. وقت زیادی از شما نمی‌گیرد اما باعث تسلط کامل شما بر آثار و نکات شخصیت های مهم می شود.

مبحث پرتکرار بعدی در این آزمون، مکاتب ادبی ست. نمودار درختی از کلیدی ترین روش هاییست که من به دانش‌آموزان پیشنهاد می‌کنم. با مطالعه مکاتب مختلف و یادگیری تقسیم بندی ها با نمودار، یحتمل تا آخر عمر این مبحث را یاد خواهید گرفت. دامون فخاری این نمودار را برای شما رسم کرده است و در کانال گروه هنر قرار داده است که می توانید از آن استفاده کنید.

جالب است که مثل آزمون قبل، تنها یک سوال دامدار در خلاقیت نمایشی داشتیم و کَمافِی‌السابق این سوال واقعا دامدار نیست. راه پاسخگویی به سوال 174 آشنایی با تصاویر کتاب است. البته مسئله این نیست که عده ای از دانش‌آموزان تصاویر رابه اندازه کافی مورد مطالعه قرار نمی دهند؛ مسئله این است که بعضی از دانش‌آموزان کتاب درسی ها را نمی‌خوانند. توصیه من به شما این است که کتاب های درسی را به هیچ وجه کنار نگذارید و به خصوص کتاب اصول و مبانی ماسک و گریم و نمایش عروسکی را برای خلاقیت نمایشی مطالعه کرده و از روی آن ها گزیده یادداشت بردارید.

یکی از مباحث آزمون 3 آذر، نمایش در قرن بیستم است. تکنیک استفاده از نمایه برای تسلط بر آن مبحث خیلی به کارتان می‌آید پس حتی‌المقدور از آن استفاده کنید.

و من الله التوفیق/علیرضا باستانی، دانشجوی سینما دانشگاه هنر تهرانمشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24