ارزیابی و تحلیل آزمون 19 آبان گروه چهارم انسانی

الف) وضعیت سیستم ده‌دهی (چند از ده) ب) در هر درس، چه تعداد از دانش‌آموزان به 100% سؤالات پاسخ صحیح داده‌اند؟ ج) دشوارترین و آسان‌ترین سؤالات آزمون

ارزیابی و تحلیل آزمون 19 آبان گروه چهارم انسانی

دوست خوب کانوني؛ سلام!


آزمون 19 آبان را سپري کرديم و تقريباً به نيمه‌ي نيم‌سال اول از سال تحصيلي 97-96 رسيده‌ايم. آزمون امروز که در بخش دروس سال چهارم داراي بودجه‌بندي «پوششي» بود (يعني در کنار مباحث جديد، مباحث قبلي را نيز به‌طور کامل دوره مي‌نمود)، اين امکان را براي شما فراهم آورد تا تمام آن‌چه که از مباحث سال چهارم تا آبان‌ماه آموخته‌ بوديد، دوره و جمع‌بندي نماييد. بنابراين نتيجه‌‌اي که در اين آزمون کسب نموده‌ايد، مي‌تواند سنگ محک بسيار خوبي باشد تا با آن، ميزان تسلط خود را بر دروس سال چهارم به‌خوبي ارزيابي نموده و بر مبناي اين ارزيابي، برنامه‌ي مطالعاتي خود را سامان دهيد.


با دوره و جمع‌بندي مطالب آموخته شده از دروس سال ‌چهارم در آزمون امروز؛ آزمون بعدي (3 آذر) فرصت خوب و مغتنمي است تا مباحث مطالعه شده از دروس پايه در آزمون‌هاي گذشته را دوره نماييد. به همين منظور، در آزمون 3 آذر، در بخش دروس سال چهارم تنها پيشروي جديد وجود خواهد داشت و از مباحث قبلي سؤالي مطرح نخواهد شد تا بتوانيد در فرصتي کافي به دوره و جمع‌بندي مباحث دروس پايه بپردازيد. اين يادآوري از آن رو بود تا دريابيد که برنامه‌ي آزمون‌هاي کانون از منطق «تعادل» پيروي مي‌کند و در اين برنامه، به دروس سال چهارم و دروس پايه به يک ميزان بها داده مي‌شود. به بيان ديگر، اگر آزمون امروز شامل دوره‌ي دروس سال چهارم از ابتداي کتاب درسي بود، در آزمون آتي، دروس پايه را از ابتدا مرور خواهيد نمود تا تعادل مطلوب رعايت شده باشد.


چند يادآوري مهم درباره‌ي آزمون بعدي (3 آذر):


حجم برنامه‌ي دروس پايه براي آزمون 3 آذر نسبتاً زياد است؛ به‌ويژه در درس‌هايي نظير تاريخ ادبيات، تاريخ ايران و جهان و جغرافيا؛ لذا توصيه‌ي ما آن است که در مطالعه‌ي اين دروس به بودجه‌بندي کنکور سراسري توجه ويژه‌اي داشته باشيد و مطالعه را از درس‌هاي مهم و پرتکرار در کنکورهاي گذشته آغاز نماييد و در صورتي که فرصت باقي بود به مطالعه‌ي درس‌هاي کم‌اهميت و اصطلاحاً «متروک» بپردازيد.


در روزهاي پاياني فرصت باقي مانده تا آزمون بعدي، آزمون غيرحضوري منبع مطالعاتي خوبي براي دوره و جمع‌بندي آموخته‌هاي شماست، از آن غافل نشويد!


در آزمون 19 آبان چه گذشت؟


الف) وضعيت سيستم‌ ده‌دهي (چند از ده):


خانه‌هاي زرد به اين معني است كه سطح دشواري سؤال‌ها يك واحد از سطح دشواري ميانگين سؤال‌هاي كنكورهاي سه سال اخير دشوارتر بوده و رنگ قرمز به معني دو واحد دشوارتر است. از سوي ديگر رنگ سبز به معني يك واحد آسان‌تر و رنگ آبي به معني دو واحد آسان‌ترمي‌باشد. خانه‌هاي سفيد رنگ نيز انطباق آزمون با معيار كنكور را نشان مي‌دهند.

ارزیابی و تحلیل آزمون 19 آبان گروه چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 19 آبان گروه چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 19 آبان گروه چهارم انسانی

ب) در هر درس، چه تعداد از دانش‌آموزان به 100% سؤالات پاسخ صحيح داده‌اند؟


ارزیابی و تحلیل آزمون 19 آبان گروه چهارم انسانی


ج)دشوارترين و آسان‌ترين سؤالات آزمون 19 آبان گروه چهارم انساني کدام سؤالات بوده‌اند؟


در جدول زير مي‌توانيد مشاهده نماييد که در هر درس، کدام سؤال دشوارترين سؤال بوده است؛ يعني تعداد کم‌تري از دانش‌آموزان موفق شده‌اند به آن‌ پاسخ صحيح دهند و نيز مي‌توانيد مشاهده کنيد که کدام سؤال، آسان‌ترين سؤال بوده است و تعداد زيادتري از دانش‌آموزان توانسته‌اند به آن‌ پاسخ صحيح دهند. (همان‌طور كه مي‌دانيد! شناخت سؤال‌هاي آسون و سخت هر درس، مهارتي است که داشتن آن در کنار استفاده از تکنيک ضربدر منفي كمك‌تان مي‌کند تا در جلسه‌ي آزمون اتلاف وقت را به حداقل برسانيد!!)

 (درصد صحيح: چند درصد از داوطلبان به اين سؤال پاسخ صحيح داده‌اند.)

ارزیابی و تحلیل آزمون 19 آبان گروه چهارم انسانی

دانش آموزان گرامی

به کانال تلگرام تخصصی گروه انسانی   kanoonir_e@  بپيونديد:


پاسخ سؤال‌هاي درسي خود را مشاهده نماييد.

از جديترين اخبار كانون و كنكور با خبر شويد.

از كتاب‌هاي جديد و به روز رساني شده‌ي كانون مطلع شويد.

ارزيابي و تحليل هر آزمون را در همان روز مشاهده نماييد.

از مشاوره‌‌هاي آموزشي و تحصيلي استفاده كنيد.

خلاصه درس‌هاي مربوط به هر آزمون را دريافت نمائيد.

و ..................


دانش‌آموزان گرامي مي‌توانيد دام آموزشي سؤال‌هاي آزمون 19 آبان را در سايت كانون بنوسيد و جايزه بگيريد.‌ (به انتخاب خود، كتاب كانون جايزه بگيريد.)

يک توصيه‌ي مهم! «آزمون غيرحضوري»، آزمون متناظر بعدي در سال گذشته‌ مي‌باشد كه پس از پايان هر آزمون به شما ارائه مي‌گردد و به‌عنوان يک منبع مطالعاتي خوب و مفيد براي موفقيت در آزمون بعدي (3 آذر) مورد استفاده‌ي شما دوستان خوب کانوني قرار گيرد.


با آرزوي موفقيت

سارا شريفي (مدير توليد آزمون‌هاي سال چهارم انساني)