ساکت‌ترین نقطه جهان را ببنید !

در سال 2005 ، " اتاق بیصدا " توانست رکورد ساکت‌ترین نقطه را با منفی 2.5 دسیبل در رکوردهای جهانی گینس ثبت کند.

ساکت‌ترین نقطه جهان را ببنید !

در سال 2005 ، " اتاق بیصدا " توانست رکورد ساکت ترین نقطه را با منفی 2.5 دسیبل در رکوردهای جهانی گینس ثبت کند. از آن پس این نقطه با عنوان ساکت ترین نقطه جهان بروی عموم باز شد و هر روز بازدیدکنندگان بیشتری برای تجربه ی سکوت محض به این لابراتور می رفتند. صاحب این لابراتور در این بار می گوید : " در هفته دو تور برای رفتن به داخل این اتاق برگزار می شود که باید در گروههای کوچک و حداکثر 10 نفری صورت بگیرد ، در برخی مواقع نیز تورها به صورت شخصی و تک نفره انجام می گیرند. "

ساکت‌ترین نقطه جهان را ببنید !


" برای برخی از افراد این سکوت بی پایان می تواند ترسناک باشد ، چرا که وقتی وارد اتاق می شوید همه چیز به طرز دلهره آوری ساکت است به طوری که ممکن است به روی گوشهایتان احساس فشار داشته باشید. بین سی ثانیه تا یک دقیقه بعد از ورود به اتاق ، احساس می کنید صداهایی را میشنوید اما صدایی که گوش خودتان ایجاد می کند ، بعد از بیست دقیقه کم کم صدای استخوان های خود که با یکدیگر برخورد می کنند را می شنوید و اگر تا سی دقیقه دوام بیاورید و در اتاق بمانید احتمالا بتوانید صدای طپش قلبتان را بشنوید. هر چند این مدت زمان از هر فرد تا فرد دیگر متفاوت است. "


تمام این صداهایی که می شنوید می تواند به شما استرس بدهد چرا که تصور ما از سکوت ، سکوت است اما وقتی وارد ساکت ترین نقطه می شوید از شدت ساکت بودنش صداهایی را می شنوید که هیچ کجای دیگر نخواهید شنید و این تجربه بسیار خارق العاده است.

ساکت‌ترین نقطه جهان را ببنید !


منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب