رقابت 7 تیم برای حضور در المپیاد نانو تهران 2018

7 تیم استارتاپی فناوری نانو برای راهیابی به المپیاد بین‌المللی فناوری نانو (تهران 2018) به رقابت پرداختند.

رقابت 7 تیم برای حضور در المپیاد نانو تهران 2018

به گزارش ایسنا، نتایج نهایی نخستین دوره‌ توانمندسازی استارت‌آپ‌های فناوری نانو (نانواستارتاپ) با هدف انتخاب نماینده ایران برای حضور در المپیاد بین‌المللی فناوری نانو ( تهران ۲۰۱۸) اعلام شد.

این رویداد شامل دو مرحله حضوری (شناسایی فرصت-فناوری) و غیرحضوری (اثبات مفهوم راهکار ارائه‌ شده و شناسایی بازار پیشنهادی) بوده است که هدف انتخاب و معرفی یک تیم از سوی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برای شرکت در اولین المپیاد بین‌المللی فناوری نانو برگزار شد.

در این دوره ۷ تیم راه‌ یافته به مرحله دوم بر روی شناسایی مشتریان و اثبات راهکار فناورانه خود متمرکز شده و پس از رونمایی از دستاوردهای خود در جشنواره ملی نانو، مورد ارزیابی قرار گرفتند.

تیم‌های شرکت‌کننده جهت پیشبرد اهداف خود از حمایت‌های مادی و معنوی ستاد توسعه فناوری نانو برای توسعه نمونه اولیه و شناسایی مشتریان برخوردار شدند که شامل اختصاص اعتبار شبکه آزمایشگاهی و حمایت‌های نقدی، مشاوره‌های تخصصی فنی و تجاری را به‌صورت هفتگی توسط مشاوران فنی و تجاری و خدمات تسهیلگری شامل: شبکه‌سازی و پشتیبانی معنوی از تیم‌ها و تسهیل دسترسی تیم‌ها به خدمات دوره می‌شود.

محوریت این دوره، راه‌اندازی کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری نانو برای حل مسائل آب و پساب بوده و تیم‌های شرکت‌ کننده در دوره توسط ۱۱ داور حوزه فنی و تجاری‌ مورد ارزیابی قرار گرفتند.

ارزیابی مرحله دوم دوره نانواستارت‌آپ شامل دو بخش غیرحضوری و حضوری بود و شاخص‌های ارزیابی با توجه به اهداف برنامه و با تأکید بر سه اصل "اثبات مفهوم فناورانه"، "جذابیت بازار پیشنهادی" و "کیفیت عملکرد تیم" تدوین شده‌اند.

در بخش غیرحضوری نیز جوانب فنی، تجاری و عملکرد با توجه به مستندات مکتوب، کلیپ ارائه به زبان فارسی و انگلیسی مورد ارزیابی قرار گرفت و در بخش حضوری نیز ارزیابی که در تاریخ ۱۹ مهرماه در محل ستاد توسعه فناوری نانو برگزار شد، تیم‌ها به ارائه نهایی دستاوردهای خود به زبان انگلیسی در مقابل داورهای حضوری پرداخته و داورهای این بخش با تأکید بر جوانب تجاری و فنی تیم‌ها را ارزیابی کردند.

با توجه به نمرات کسب‌شده توسط تیم‌ها در دو بخش حضوری و غیرحضوری نتایج این دوره از رقابت‌های فناوری نانو به این شرح است:

رقابت 7 تیم برای حضور در المپیاد نانو تهران 2018


منبع :