چک‌لیست موفقیت در ابتدای سال

در ادامه، لیستی از کارهایی که دانش آموزان در ابتدای سال باید در نظر بگیرند و اجرای این کارها از همان ابتدای سال تأثیر بیشتری در موفقیت آن‌ها خواهد داشت.

چک‌لیست موفقیت در ابتدای سال

 دانش آموزان موفق و جدی از همان ابتدا کارهای خود را درست انجام داده‌اند. در ادامه، لیستی از کارهایی که دانش آموزان در ابتدای سال باید در نظر بگیرند و اجرای این کارها از همان ابتدای سال تأثیر بیشتری در موفقیت آن‌ها خواهد داشت، به همراه توضیحات مختصری، آورده شده است.

1- انتخاب منابع:

انتخاب منابع گام اول برنامه‌ریزی است. باید از همان اول منابع خود را درست انتخاب کنید. اولین و مهم‌ترین منابع شما کتاب‌های درسی مدرسه است و مطالعه متن کتاب از همان ابتدای سال تحصیلی باید جدی گرفته شوند. بعدازآن سعی کنید در مراحل مطالعه (ادراک، تثبیت، تسلط، جمع‌بندی، ارزیابی) به ترتیب پیش بروید. برای قسمت‌های ادراک و تثبیت (لوح‌های مفهومی و کتاب سبز، کتاب‌های پرتکرار) حتماً منابعی را اختصاص دهید، سپس سراغ کتاب‌های چهارگزینه‌ای (مرحله تسلط مطالعه) بروید.

2- درس هر روز همان روز بخوانید

این روش باید از هفته‌های اول مهرماه اجرا شود چراکه بعد از گذشت چند هفته، اجرای این روش با توجه به انباشت درس‌های هفته‌های قبل، مشکل خواهد بود. با اجرای این روش شما قادر خواهید بود زمان زیادی برای منابع تکمیلی خود اختصاص دهید و در آزمون‌ها با تسلط بیشتری شرکت کنید.

3- خلاصه‌برداری از دروس

سعی کنید از ابتدای سال هر مطلب جدید و مهمی که یاد می‌گیرید را در داخل کتاب درسی خود یادداشت کنید. برای این کار داخل کتاب درسی خود صفحاتی بچسبانید و هر مطلب جدید که یاد گرفتید را در کنار عناوین خود بنویسید. این کار باعث می‌شود هر بار با بررسی کتاب درسی، حتی برای آزمون‌های مدرسه، نکات مهمی که یادداشت کرده‌اید را بازخوانی کنید.

4- پیش‌خوانی دروس

پیش‌خوانی دروس باعث می‌شود فعالیت شما از ابتدای سال در کلاس زیاد باشد. چون شما مطالبی را به‌طور ناقص در ذهن خود دارید و دنبال تکمیل این اطلاعات ناقص سر کلاس هستید، بنابراین تمامی حواس خود را جمع خواهید کرد تا به مجهولات ذهن خود دست یابید.

وهاب نادری - تبریزمشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24