روش مطالعه شیمی

ابتدا متن کتاب درسی را یک‌بار به‌صورت ساده مطالعه کنید (با این کار تیترها و نکات کلی درس را به ذهنتان می‌سپارید).

روش مطالعه شیمی

اگر می‌خواهید در درس شيمي نتيجه‌ي مطلوبي بگيريد به نکات زير توجه کنيد:

1- ابتدا متن کتاب درسي را یک‌بار به‌صورت ساده مطالعه کنيد (با اين کار تيترها و نکات کلي درس را به ذهنتان مي‌سپاريد).

2- يک‌سري فيش براي نکته برداری تهيه کنيد و در کنارتان بگذاريد. دوباره به سراغ کتاب رفته و به‌صورت کامل و خط به خط آن را مطالعه کنيد (هر جا نکته‌ي مهمي به چشمتان خورد آن را بر روي فيش‌هاي‌تان يادداشت کنيد).

3 - در اين مرحله به سراغ جزوه‌ي معلمتان برويد و آن را کامل مطالعه کنيد. سعي کنيد تسلط خود را بر سؤالات جزو‌ه‌ بالا ببريد تا در پرسش‌هاي کلاسي و امتحانات مدرسه نمرات خوبي بگيريد.

4- حال، مرحله‌ي تثبيت مطالب است؛ يعني به سراغ تمرين‌ها و سؤالات برويد و سعي کنيد خودتان به اين سؤالات پاسخ دهيد. مي‌توانيد از کتاب‌هاي پرتکرار و مسائل آخر فصل کتاب درسي نيز استفاده کنيد (مثال‌هاي حل‌شده‌ي کتاب را نيز حتماً مطالعه کنيد).

5 - اين مرحله، مرحله‌ي سنجش و آزمودن خودتان است. شما الان مانند ورزشکاري هستيد که بسيار آماده است و مي‌خواهد به ميدان مسابقه برود و مي‌داند تلاش بسياري کرده است و نتيجه‌ي مسابقه نيز به نفع او تمام خواهد شد. به سراغ کتاب‌هاي آبي برويد و سعي کنيد تست‌هايش را حل کنيد.

بعدازظهر روز آزمون، زماني که براي گرفتن کارنامه‌تان مي‌رويد، اولين درسي را که به آن نگاه خواهيد کرد همين درس است؛ زيرا مي‌خواهيد يکي از نمره‌هاي خوبتان را زودتر ببينيد و خوشحال شويد.