از اشتباهات خود در آزمون‌ها درس بگیرید

با توجه به این‌که پاسخ اشتباه به هر سؤال نمره‌ی منفی دارد باید سعی کنید آن‌ها را کنترل کنید.

از اشتباهات خود در آزمون‌ها درس بگیرید

همان طور که می‌دانید آزمون‌های برنامه‌ای بهترین فرصت برای یادگیری است. برای این‌که بتوانید در این آزمون‌ها پیشرفت داشته باشید باید با تحلیل هر آزمون اشتباهات خود را شناسایی کرده و سعی کنید در آزمون بعدی آن‌ها را تکرار نکنید. هم‌چنین با توجه به این‌که پاسخ اشتباه به هر سؤال نمره‌ی منفی دارد باید سعی کنید آن‌ها را کنترل کنید.

بعد از هر آزمون سؤالات دفترچه را بررسی کرده و دسته‌بندی کنید:

1) سؤالاتی که با شک و تردید به آن‌ها پاسخ داده‌اید: این گونه سؤالات نشان‌دهنده‌ی این است که یادگیری‌تان ناقص بوده و مطالعه‌ی شما کامل و با دقت کافی نبوده است؛ پس باید یک بار دیگر آن مباحث را مطالعه کرده و تمرینات و سؤالات بیش‌تری از آن مبحث حل کنید.

2) سؤالاتی که به آن‌ها پاسخ نداده‌اید: این گونه سؤالات نشان‌دهنده‌ی آن است که شما در یادگیری مباحث مورد نظر دچار مشکل بوده‌اید و باید دوباره به طور کامل روی آن‌ها تمرکز کنید و از کتاب‌های کمک‌آموزشی مثل کتاب سبز کمک بگیرید.

3) سؤالاتی که با بی‌دقتی به آن‌ها پاسخ داده‌اید: گاهی ممکن است در جلسه‌ی آزمون بر اثر بی‌دقتی یا حواس‌پرتی در انجام محاسبات اشتباه کنید یا در وارد کردن پاسخ در پاسخ‌نامه دچار اشتباه شوید. برای رفع این مشکل باید سعی کنید تمرینات بیش‌تری را به روش صحیح در منزل حل کنید تا با آرامش خاطر در جلسه‌ی آزمون حاضر شوید.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24