استاندارد تست بزنید

فضای محدود دفترچه برای پاسخ‌گویی و هم‌چنین نشستن طولانی‌مدت روی صندلی در پاسخ­دهی به سؤالات تأثیرگذار خواهد بود.

استاندارد تست بزنید

یکی از سؤالاتی که بسیاری از دانش­آموزان در ذهن دارند و گاهی نیز آن­ها را از درس خواندن دلسرد می­کند این است که «چرا در خانه خوب تست می‌زنم ولی روز آزمون نتیجه‌ی خوبی نمی­گیرم؟» اولین بهانه برای این نتیجه نگرفتن سخت بودن آزمون یا شرایط نامناسب بیان می­شود؛ اما این موضوع بعد از دو یا سه آزمون، دیگر قابل توجیه نخواهد بود. 

دقت داشته باشید تستی که در منزل زده می­شود یک شرایط و ویژگی دارد و تست آزمونی نیز شرایط مخصوص به خود را داراست. اشتباه دانش‌آموزان از آن‌جا شروع می­شود که در منزل تست‌های غیر استاندارد را تمرین می­کنند و همین کار باعث می­شود دیدشان به سؤالات آن فصل و مبحث تغییر کند. تست استاندارد تستی است که اولاً شناسنامه‌دار باشد؛ یعنی مشخص باشد این سؤال در کجا مطرح شده و مربوط به کدام بحث کتاب است و وضعیت پاسخ‌گویی به آن چه‌طور بوده است. 

ثانیاً متناسب با بودجه‌بندی کنکور و درجه‌ی اهمیت مبحث باشد. پاسخ‌گویی درست به تعداد زیاد تست از یک فصل که بودجه‌بندی کمی در کنکور دارد جز اعتمادبه‌نفس کاذب چیزی عاید دانش‌آموز نمی­کند. مورد مهم‌تر در حل تست، شرایط خود دانش‌آموز است. اگر بلافاصله پس از مطالعه‌ی یک مبحث تست بزنید نتیجه‌ی خوبی خواهید داشت اما روش صحیح، استفاده از حافظه­ی بلندمدت در حل سؤال است. 

هم‌چنین این نکته را هم مد نظر داشته باشید که ممکن است یک دانش‌آموز در منزل سؤال ریاضی را با دو برگ چرک­نویس و در شرایط فیزیکی غیر استاندارد مطالعه پاسخ دهد. بدیهی است چنین فردی روز آزمون دچار مشکل می‌شود. 

فضای محدود دفترچه برای پاسخ‌گویی و هم‌چنین نشستن طولانی‌مدت روی صندلی در پاسخ­دهی به سؤالات تأثیرگذار خواهد بود.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24