تا ثریا نمی‌رود دیوار کج

بسیاری از شما این ضرب‌المثل معروف را شنیده‌اید که «خشت اول چون نهد معمار کج / تا ثریا می‌رود دیوار کج»

تا ثریا نمی‌رود دیوار کج

بسیاری از شما این ضرب‌المثل معروف را شنیده‌اید که «خشت اول چون نهد معمار کج / تا ثریا می‌رود دیوار کج»

شاید اگر کمی به این بیت فکر کنید اغراق‌آمیز باشد که دیواری توانایی آن را داشته باشد که تا ثریا کج بالا برود. به زعم من که کجی اگر تا ثریا برود خودش هنر است.

اکنون که در حال معماری و چکش‌کاری درس‌های‌تان هستید یادتان باشد عادت‌ها و رفتارهای نادرست یا به تعبیری کج باعث می‌شود کم کم دیوار درس‌های‌تان کج بالا برود اما این کجی تا ثریا ادامه‌دار نخواهد بود؛ زیرا برنامه‌ریزی برای درس خواندن اگر مدتی طولانی اشتباه پیش برود دیوار برنامه‌ریزی‌های‌تان فروخواهد ریخت.

چند پیشنهاد به دانش‌آموزان و فارغ‌التصیلان:

دانش‌آموزانی که به مدرسه می‌روید از نظم، پیوستگی و ثبات یادگیری برخوردار هستید. مدرسه به شما نظم خواهد داد و پیشروی درس‌ها طبق سرفصل‌های کتاب درسی و در کنار آن جدید بودن اکثر مباحث و روحیه‌ی   نوجویی شما باعث یادگیری هر چه بهتر درس‌ها خواهد شد. پس تا تنور یادگیری داغ است، بچسبانید.

اما فارغ‌التحصیلان عزیز! شما هم باید به‌روزرسانی شوید به نسخه‌ی 97 خودتان. سال قبل در هر مبحثی قوی بوده‌اید دوباره آن را تقویت کنید و در هر موردی ضعف داشته‌اید آن را بهبود بخشید. راهکار من برای عملی شدن این توصیه، حل تست‌های لایه‌به‌لایه‌ی مباحث از منابعی مانند کتاب‌های آبی کانون است که سؤالات کنکور‌های سراسری را با ویژگی درخت دانش جمع‌آوری کرده است.

عیارتان را با تست زدن فراوان بالا ببرید. به برنامه‌ی راهبری سنجاق شوید و یادتان باشد برای هر موفقیتی باید بهای آن را بپردازید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب