نتایج اولیه مطالعات فضایی دوقلوها منتشر شد

ناسا نتایج اولیه مطالعات فضایی دوقلوها را که تلاشی برای بررسی اثرات سفر فضایی بر سلامت انسان است، منتشر کرد. نتایج اولیه این تحقیقات نشان می‌دهد سفرهای فضایی موجب تسریع

نتایج اولیه مطالعات فضایی دوقلوها منتشر شد

ناسا نتایج اولیه مطالعات فضایی دوقلوها را که تلاشی برای بررسی اثرات سفر فضایی بر سلامت انسان است، منتشر کرد. نتایج اولیه این تحقیقات نشان می‌دهد سفرهای فضایی موجب تسریع متیلاسیون می‌شود.

متیلاسیون فرآیندی است که در آن ژن‌ها فعال و غیر فعال می‌شوند.
به گفته محققان ناسا زمانی که شخص به فضا می‌رود، توصیف ژن‌های او ناگهان به مرز انفجار می‌رسد و نحوه فعال و غیرفعال شدن هزاران هزار ژن در بدن انسان تغییر می‌کند. این تغییرات به گونه ای است که حتی پس از بازگشت فضانورد به زمین برخی از آثار آن به صورت دائمی باقی می‌ماند.
اسکات و مارک کلی دوقلوهای یکسانی هستند که در تحقیقات ناسا شرکت کردند. در این تحقیقات مارک روی زمین باقی ماند و اسکات بخش اعظم سال 2015 میلادی را در فضا گذراند. پس از بازگشت اسکات به زمین در ماه مارس 2016 میلادی، محققان ناسا مجموعه‌ای از بافت‌ها و نمونه‌های زیستی را از بدن او برداشتند و نحوه تغییر ژنوم اسکات را در طول 340 روزی که در ایستگاه فضایی سپری کرده بود، مورد مطالعه قرار دادند.
این مطالعه یکی از جامع‌ترین مشاهدات زیستی انسان محسوب می‌شود و سنگ بنای درک خطرات مولکولی سفرهای فضایی و همچنین شناسایی روش‌های بالقوه محافظت و ترمیم تغییرات ژنتیکی است.
قرار است نتایج کامل این تحقیقات در سال 2018 میلادی منتشر شود.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24