طراحی نیروگاه‎های دریایی با سوخت LNG

محققان در حال بررسی طرحی هستند تا نخستین نیروگاه دریایی با سوخت LNG در جهان را طراحی و توسعه دهند.

طراحی نیروگاه‎های دریایی با سوخت LNG

محققان در حال بررسی طرحی هستند تا نخستین نیروگاه دریایی با سوخت LNG در جهان را طراحی و توسعه دهند.

دولت ژاپن در حال بررسی طرحی است که طی آن از کشتی‎هایی که با استفاده از LNG، برق تولید می‎کنند برای تامین برق جزایر اندونزی استفاده شود.
در صورت اجرایی شدن این طرح، نخستین نیروگاه های دریایی با سوخت LNG در جهان طراحی و توسعه داده می شود. سوخت LNG مورد نیاز این کشتی‎ها توسط کشتی‎های LNGبر از پایانه‎های اندونزی به این نیروگاه‎های دریایی منتقل و در تاسیسات ذخیره سازی آنها ذخیره می شود.
وزیر اقتصاد ژاپن سرعت عمل اجرای این طرح را یکی از دلایل جذابیت آن می داند و ابراز امیدواری کرده است که سایر کشورهای آسیایی نیز از اجرای این ایده حمایت کنند. کشور اندونزی متشکل از 13 هزار جزیره است. بسیاری از این جزایر به موتور برق های گازوئیلی برای تولید برق وابسته هستند و در این طرح آزمایشی نیروگاه‎های دریایی با سوخت LNG برای 10 جزیره در نزدیکی تیمور شرقی اجرا خواهد شد.
یکی دیگر از دلایل اجرای این طرح، توسعه حضور چین در منطقه از طریق برنامه جاده ابریشم نوین است که بواسطه آن حضور حمل و نقلی و زیرساختی خود را تقویت کرده است.
در ابتدای سال 2017 میلادی شرکت Chiyoda ژاپن، تامین کننده زیرساخت‎های LNG در این کشور، اعلام کرد که طرحی را برای تبدیل کشتی‎های مازاد حمل LNG به کشتی‎های نیروگاهی آماده کرده است. این کشتی‎ها ظرفیت تولید 70 تا 400 مگاوات برق را دارند. انرژی‌های تجدیدپذیر از منابع انرژی هستند که امروزه محققان در دنیا در حال پژوهش بر روی این حوزه هستند تا با استفاده از فناوری های مختلف استفاده از این انرژی ها را توسعه دهند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24