آموزش عذرخواهی کردن به کودک

توانایی عذرخواهی، توانایی کلیدی و مهمی است که اگر بچه‌ای این مهارت را نداشته باشد تا بزرگسالی قادر به ساختن یک رابطه مناسب نخواهد بود.

آموزش عذرخواهی کردن به کودک

 توانایی عذرخواهی، توانایی کلیدی و مهمی است که اگر بچه‌ای این مهارت را نداشته باشد تا بزرگسالی قادر به ساختن یک رابطه مناسب نخواهد بود. پس اگر فرزندتان عادت به عذرخواهی ندارد، شما به عنوان والد باید به او نشان دهید که چگونه عذرخواهی می‌کنند. این کار را در تعاملتان با دیگران یا در قالب بازی به او بیاموزید.

مثلا بگویید: «من معذرت خواهی می‌کنم که ناراحتت کردم و سعی می‌کنم دیگر این کار را تکرار نکنم چون دوست ندارم ناراحتی ات را ببینم.» البته عذرخواهی فقط به کلام نیست. برای عذرخواهی باید اول بفهمیم اشتباه کرده‌ایم، متوجه شویم کار ما چه تاثیری بر فرد مقابل گذاشته و از آن مهم‌تر بتوانیم اشتباه خود را جبران کنیم.

همه این مراحل را به فرزندتان بیاموزید و در عمل اجرا کنید. این بار وقتی فرزندتان اشتباهی مرتکب شد، به او در آرامش بگویید که اینجور وقت‌ها چطور باید رفتار کند تا هم خودش راحت باشد و هم دیگران.‏

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب