رضا فراهانی: با شیمی دهم چه کار کنیم؟

موج تغییرات کتاب‌های درسی حالا به دوره‌ی دوم دبیرستان رسیده است.

رضا فراهانی: با شیمی دهم چه کار کنیم؟

با شيمي دهم چه كار كنيم؟

موج تغييرات كتاب هاي درسي حالا به دوره ي دوم دبيرستان رسيده است. اين تغييرات نه در مفاهيم ارائه شده كه در روش هاي ارائه است. با اين روش بسياري از دانش آموزان در درك شيمي به مشكل برخورده اند. در اين جا قصد داريم تا با اشاره به چند نكنه ي كوتاه شما را در يادگيري بهتر شيمي ياري كنيم:

.

١-جدول تناوبي را جدي بگيريد: يكبار براي هميشه تلاش كنيد جدول تناوبي عناصر را با دقت و كامل ياد بگيريد. آموختن جايگاه عناصر،ويژگي هاي گروه هاي مختلف،اعداد اتمي و يون هاي پايدار عناصر تا حدود زيادي مشكلات شيمي شما را برطرف خواهد كرد.

.

٢-آزمايش كنيد: هيچ چيز به اندازه ي ديدن شما را در آموزش كمك نخواهد كرد. آزمايش هاي كتاب را انجام دهيد و مشاهداتتان را يادداشت كنيد و آن ها را با نتايج كتاب مقايسه كنيد، به معجزه ي ديدن ايمان بياوريد.

.

٣-از ماشين حساب فاصله بگيريد: شما در سالهاي پيش رو بايد در آزموني سرنوشت ساز شركت كنيد كه از قضا استفاده از ماشين حساب در آن ممنوع است. اگر مي خواهيد در آن زمان دچار چالش نشويد از حالا خودتان را در اين محدوديت قرار دهيد. سعي كنيد به دنياي بدون ماشين حساب عادت كنيد. اين عادت شما را در ساختن دنياي بهتر در آينده كمك خواهد كرد.

.

٤-سوالات متنوع حل كنيد: كتاب شيمي دهم داراي الگوهاي متنوع و مثال هاي اندكي است. مثال ها و تمرين هاي كتاب به هيچ وجه نيازهاي شما را برطرف نخواهد كرد. همين حالا يك كتاب كمك آموزشي مناسب تهيه كنيد و حتما بعد از مطالعه ي هر مبحث سوالات متنوعي از آن بخش را حل كنيد. شيمي درس تنوع سوالات است، به سوال هاي محدود بسنده نكنيد.

.

٥-مراقب خودتان باشيد: درون همه ي شما يك انسان موفقِ بالقوه وجود دارد،قدر اين انسان را بدانيد و تمام تلاش تان را براي بالفعل كردن اين موفقيت انجام دهيد. در اين مسير روي كمك هاي ما حساب كنيد.

رضا فراهانی - دبیر شیمیمشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24