درمان‌های طبیعی آکنه

جوش معضلی است که این روزها بسیاری از افراد را درگیر کرده است که دراینجا قصد داریم چند راهکار طبیعی را برای شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها برای همیشه از شر آکنه‌ها خ

درمان‌های طبیعی آکنه

جوش معضلی است که این روزها بسیاری از افراد را درگیر کرده است که دراینجا قصد داریم چند راهکار طبیعی را برای شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها برای همیشه از شر آکنه ها خلاص شوید.

جوش (آکنه) به علت تجمع چربی در بخش‌های مختلف بدن از جمله صورت، قفسه سینه، شانه و گردن به وجود می‌آید. برخی از جوش ها در دوران نوجوانی نمایان می‌شوند که معروف به جوش غرور جوانی هستند. به طور کلی علل مختلفی در بروز جوش تاثیر دارند که از جمله این علت‌ها می‌توان به اختلالات هورمونی، مصرف داروهای حاوی آندروژن، رژیم غذایی نامناسب، استفاده از لوازم آرایشی چرب و نامرغوب و استرس اشاره کرد.

در این مطلب گیاهانی را معرفی می‌کنیم که مصرف آنها کمک شایانی به از بین بردن جوش می‌کند.

ترکیبی گیاهی برای نابودی جوش‌ها

برای این منظور باید یک واحد عرق یونجه را با یک واحد عرق کیالک یا کاسنی، یک واحد عرق خارشتر و یک واحد آب مخلوط کنید و روزانه 2 مرتبه (عصر و شب) از این ترکیب بنوشید.

ترکیب زرشک کوهی و عناب

برای رفع جوش‌ها به کمک ترکیب زرشک کوهی و عناب باید نخست 200 گرم عناب و 200 گرم زرشک کوهی را به خوبی بشویید سپس آنها را بکوبید و داخل یک ظرف پلاستیکی بریزید، حدود 2 لیتر آب به آن اضافه و ترکیب حاصل را در یخچال نگهداری و پس از حدود 10 ساعت، روزانه 2 لیوان از آب آن را میل کنید.

مصرف این ترکیب برای افرادی که فشارخون پایین دارند، ممنوع است.

ماسک دارچین و عسل

برای تهیه ماسک دارچین و عسل به 2 قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چای‌خوری دارچین نیاز دارید. این ماسک را روی جوش‌ها به مدت 10 تا 15 دقیقه قرار دهید. سپس آن را بشویید و صورت خود را خشک کنید.

ماسک پوست پرتقال

برای تهیه ماسک پوست پرتقال باید پوست خلال‌شده 2 عدد پرتقال و آب را مخلوط کنید و آن را به مدت 20 تا 25 دقیقه روی جوش‌ها قرار دهید. سپس پوست خود را با آب به خوبی بشویید و با استفاده از کرم مرطوب کنید.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24