نکات مهم درس روانشناسی در آزمون 5 آبان

در این آزمون فصل کلیات 1 مطرح خواهد شد که نکات مهم آن در مقاله‌ی زیر به تفصیل آمده است.

نکات مهم درس روانشناسی در آزمون 5 آبان

#نکات مهم آزمون پنجم آبان

#روانشناسی

این آزمون از صفحه ی 8 تا 33 خواهد بود در حالی که آزمون گذشته تا صفحه ی 19 بوده است.

شما دانش آموزان باید علاوه بر مطالبی که برای آزمون گذشته خوانده اید مباحث جدید را به مطالب گذشته اضافه کنید.

بعضی دانش آموزان فکر میکنند چون در ازمون 21 مهر ماه مطالب قبل را یکبار مطالعه کرده اند و تست آن را زده اند دیگر نیازی به مطالعه و تست دوباره نیست.

ولی این بار باعث پراکندگی مطالب خوانده شده  ی شما خواهد شد و مطالب به صورت سازماندهی شده در ذهن شما شکل نخواهد گرفت . شما بسته به میزانی که در آزمون پیش مطالعه داشته اید میتوانید مباحث آزمون قبل را دوباره مطالعه کنید  و یا تست آن را بزنید البته روش بازیابی یعنی زدن مباحث گذشته بهتر خواهد بود چون وقت کمتری از شما را خواهد گرفت اما اگر در آزمون گذشته سوالاتی را اشتباه پاسخ داده اید و یا پاسخ نداده اید و  یا با شک پاسخ داده اید حتما توضیه میشود که اشکالات خود را رفع کنید تا بر روی هم جمع نشوند چون انبوه مطالب با گذشت زمان بیشتر خواهد شد و شما وقت کمتری برای بازگشت به گذشته پیدا خواهید کرد.

اما مباحث این آزمون بیشتر شامل تعریفات و یا بنابر اسم فصل کلیات میشود در زیر اسامی مواردی را آورده ام که شما برای پاسخ دادن به سوالات این فصل باید حتما آن ها را مطالعه کرده باشید و با تست های مربوط به‌ آن آشنا باشید.

نظریه-فرضیه-توصیف-فرایند-نظام دار بودن-متغیر-تعریف عملیاتی-رفتار-ادراک-حافظه-تفکر-انواع پردازش و کلمات دیگری که در متن کتاب هستند.

توجه طراحان محترم کنکور در سال های گذشته بر روی سوالات تحلیلی و استدلالی هم بوده به نحوی که داستان کوچک و یا موردی را برای شما تعریف میکند و از شما میخواهد که بر اساس دانسته های خود عنوان مطلب مربوط را انتخاب کنید که اینگونه سوالات در آزمون های برنامه ای کانون مثل سال های قبل  لحاظ خواهند شد.

در فصل اول تصاویر بسیار بسیار مهمی قرار دارند که شما باید برای پاسخ دادن به سوالات مربوطه تصاویر را به دقت مطالعه کرده باشید چون معمولا قابل حل هستند و فقط نیازمند مطالعه هستند گرچه گاهی اوقات از این تصاویر سوالات متنی هم طرح میشود.

بعضی فعالیت ها  و نام اندیشمندان و نظریات آنان نیز مهم هستند و قابلیت طرح سوال دارند.

موارد قابل توجه دیگر مواردی مانند روش های جمع آوری اطلاعات و تفاوت ها و مزایای  هر یک میباشد.

و در آخر باید توجه داشته باشید که مباحث گرایش های روانشناسی و تحصیلات در روانشناسی که در این فصل آورده شده اند در سال های گذشته ازرش تستی داشته اند و بر خلاف تصور دانش آموزان بدون  تست نبوده اند.

نویسنده:مهرزاد صحبتی رتبه 17 کنکور 96مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24
آشنایی با مبانی ریاضیات از آمار و احتمال يازدهم
يازدهم رياضي     دبیر : عادل حسینی