پهن پیکرترین هواپیمای جهان راهی آسمان می‌شود

پهن پیکرترین هواپیمای جهان قرار است در سال 2019 اولین پرواز خود را انجام دهد و اکنون نمونه اولیه و پیش ساخته آن رونمایی شده است.

پهن پیکرترین هواپیمای جهان راهی آسمان می‌شودبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  پل آلن، از اولین شریک‌ها و همکاران بیل گیتس بوده است و اکنون در نظر دارد یکی از شگفت انگیز‌ترین هواپیما‌های دست ساخته بشر را راهی آسمان‌ها کند. 

این هواپیما قرار است در سال ۲۰۱۹ اولین پرواز خود را انجام دهد و اکنون نمونه اولیه و پیش ساخته آن رونمایی شده است، این هواپیما دارای ۶ موتور قدرتمند است و فاصله بین ۲ بال خارجی آن حدود ۳۸۵ فوت بوده که از طول یک زمین بازی فوتبال بزرگتر است.

هریک از موتور‌های توربوفن این هواپیما حدود چهار هزار کیلو وزن دارند و از نظر قدرت و شکل ظاهر بدنه هواپیمایی نظیر آن تاکنون ساخته نشده است، استفاده از آن می‌تواند سبب سرعت و آسانی در سفر و نیز حمل آسان وسایل و بارگیری شود.

اولین تست‌های آزمایشی این هواپیما در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ انجام شده است، اما پرواز نهایی در سال ۲۰۱۹ انجام می‌شود، هواپیما به نام (Stratolaunch)، بدون حمل بار حدود ۵۰۰ هزار پوند است وقابلیت حمل حدود یک و سه دهم میلیون پوند بار را دارد.

 ۲۸ چرخ انعطاف پذیری بالایی برای بلند شدن و فرود آمدن به این هواپیما می‌دهد؛ در ساخت آن از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها به ویژه در زمینه ساخت موتور و سوخت هواپیما استفاده شده است.

به جز پل آلن، بسیاری از سرمایه گذاران و کارآفرینان موفق در زمینه‌های مختلف نیز به ساخت هواپیما و کپسول فضایی علاقه‌مند شده اند و محصولات مختلفی را در آزمایشگاه‌های خود ساخته اند که از آن جمله شرکت اسپیس ایکس و آمازون را می‌توان نام برد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24