نقشه نگاری اقمار و سیارات منظومه شمسی توسط گوگل

به تازگی قابلیت نقشه‌نگاری اقمار و سیارات منظومه شمسی به نقشه گوگل اضافه شده است.

نقشه نگاری اقمار و سیارات منظومه شمسی توسط گوگل

به تازگی قابلیت نقشه‌نگاری اقمار و سیارات منظومه شمسی به نقشه گوگل اضافه شده است.

سرویس نقشه گوگل از چند سال قبل امکان اکتشاف ماه، مریخ و جهان هستی را در اختیار کاربران قرار داده است. اما اکنون این فهرست توسعه یافته و مجموعه ای از سیارات و اقمار منظومه شمسی نیز به آن اضافه شده است.
این سیارات جدید شامل عطارد، زهره، سیارات کوتوله Ceres و Pluto، اقمار Io، Europa و Ganymede سیاره مشتری و همچنین اقمار Mimas, Enceladus, Dione, Rhea, Titan و Iapetus از سیاره زحل می‌شود. علاوه بر این، کاشفان زمینی نقشه گوگل می‌توانند در ایستگاه فضایی بین المللی نیز به گشت و گذرا بپردازند.
متخصصان گوگل به منظور اجرای این پروژه مجموعه‌ای از تصاویر را که در ماموریت‌های مختلف ناسا، آژانس فضایی اروپا و سایر سازمان‌های فضایی جهان تهیه و به زمین مخابره شده است گردآوری کرده و از طریق ادغام این تصاویر توانستند تصاویر بزرگ و بسیار با کیفیتی از این اجرام فضایی به‌دست آوردند. در برخی از موارد نقشه‌ها نشان‌دهنده نمای کلی سطح سیارات و اقمار هستند. اما در مواردی که تصاویر نزدیکتر موجود است، امکان بزرگنمایی و کاوش در مناطق خاص از جمله کوه‌ها، دره‌ها و سایر ساختارهای جغرافیایی وجود دارد.
در صورتی که به اندازه کافی مشتاق باشید ممکن است ساعت های طولانی را در جستجوی سرزمین‌های فضایی سپری کنید. برای دسترسی به این امکانات و ویژگی های جذاب کافیست همین حالا به نقشه گوگل مراجعه کنید.

منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب