افزایش بورسیه روستایی در تربت حیدریه

مسئول نمایندگی تربت حیدریه از افزایش بورسیه‌های روستایی این شهرستان در سال تحصیلی جدید خبر داد.

افزایش بورسیه روستایی در تربت حیدریه

مسئول نمایندگی تربت حیدریه از افزایش بورسیه های روستایی این شهرستان در سال تحصیلی جدید خبر داد.


محمدحسن زارعی مسئول نمایندگی تربت حیدریه در استان خراسان رضوی در گفت و گو با روابط عمومی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام)، گفت: از سال 84 و همزمان با وقف بنیاد قلم چی، بورسیه دانش آموزان را آغاز کردیم و 50 دانش آموز را تحت پوشش قرار دادیم؛ این روند ارتقاء یافت به طوری که سال گذشته 3700 دانش آموز بورسیه شدند.

وی با بیان هدفگذاری امسال این نمایندگی بر بورسیه 4000 دانش آموز، خاطرنشان کرد: بیش از 14 دانش آموز بورسیه این نمایندگی در کنکور سراسری 96 رتبه زیر 1000 کسب کردند.

زارعی با اشاره به تعداد بورسیه های روستایی گفت: در حال حاضر  تعداد 1700 نفر از دانش آموزان 30 روستا را تحت پوشش داریم؛ این دانش آموزان از طریق 21 روستا به صورت مرکز محور که نزدیک ترین مناطق به نمایندگی تربت حیدریه هستند، تحت پوشش قرار گرفته اند و به همین تعداد نیز حوزه برگزاری آزمون روستایی داریم.

وی افزود: در روستاها مدیران و معلمان برای همکاری با ما در امکان برگزاری آزمون ها اعلام آمادگی کرده اند.

زارعی درباره بورسیه دانش آموزان استثنایی بیان داشت: درحال حاضر 30 دانش آموز استثنایی را تحت پوشش داریم؛ مسئولان سازمان بهزیستی و کمیته امداد در معرفی دانش آموزان واجد شرایط به صورت پیوسته با این نمایندگی در ارتباط و همراه هستند. 

وی در پایان به فعالیت های این نمایندگی در امر تجهیز کتابخانه و هوشمندسازی تعدادی از مدارس این شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون کتابخانه دو مدرسه و دو مرکز بهزیستی با مشارکت این نمایندگی تجهیز شده است و امسال نیز کتابخانه خوابگاه یک دبیرستان نمونه را برای بهره مندی دانش آموزان از فضای مناسب مطالعه تجهیز کردیم؛ همچنین سال گذشته کلاس های درس 2 مدرسه روستایی نیز با مشارکت این نمایندگی هوشمندسازی شد.

شایان ذکر است، نمایندگی تربت حیدریه در امر اهداء کتاب به دانش آموزان بورسیه مناطق کم برخوردار این شهرستان نیز به صورت فعال عمل کرده است.افزایش بورسیه روستایی در تربت حیدریه

دانش آموزان بورسیه شهرستان تربت حیدریه در سال تحصیلی 96-95منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24