تجربیات و دستاورد‌های برترهای کنکور - جلسه نفرات برتر 21 مهر

دستاوردها و توصیه‌های نفرات برتر کنکور سراسری در جلسه نفرات برتر آزمون 21 مهر

تجربیات و دستاورد‌های برترهای کنکور - جلسه نفرات برتر 21 مهر

در پایان جلسه برترهای روز جمعه 21 مهر 96 با سخنرانی کاظم قلم چی ، پشتیبان های ویژه ( نفرات برتر کنکور سراسری در سال های قبل) در پاسخ به سوالات زیر توضیحاتی را ارائه کردند: 


-دستاورد خوب و نحوه به دست آوردن آن؟

-نحوه هماهنگي بين برنامه مدرسه و برنامه راهبردي؟

-تجربه تغيير روش و به دست آوردن موفقيت خودتان را تشريح كنيد.


سینا شیروانی رتبه 4 منطقه 2 رشته علوم انسانی از شهرستان تربت حیدریه :بین مدرسه و آزمون ، آزمون را انتخاب کردم و محدودیت برای خودم ایجاد کردم بطوریکه حتی تماشای تلویزیون را از برنامه ام حذف کردم و برنامه خود را اینگونه چیدم که در زمان های مختلف به درس هایم برسم.


مهدی شریفی رتبه 9 کشوری تجربی از اردبیل: دستاورد من این بود که با تغییر روش و منبع در درس دین و زندگی به درصد مطلوب برسم.


حامد جاوید پور رتبه 81 کشوری تجربی از مراغه: برای هماهنگی برنامه کانون با برنامه مدرسه با معلمان گفت و گو می کردیم که هماهنگ با برنامه راهبردی جلو بروند.روزبه مشکین ن‍‍‍‍‍ژاد رتبه 57 منطقه 1 ریاضی از تهران: بعضی از دروس مانند دیفرانسیل نیاز به برنامه منظم دارند. بنده با پیش خوانی در دروس اختصاصی مشکل داشتم درحالیکه در دروس عمومی مثل ادبیات به نتیجه مطلوب می رسیدم.

بنده از کتب سه سطحی نیز استفاده می کردم.


عبدالباسط ویسی تبار رتبه 5 منطقه 3 رشته ریاضی از مریوان: بنده در نیم سال دوم برای افزایش تمرکز فعالیت خود را در فضای مجازی را محدود کردم.


دیار محمدی رتبه 3 منطقه 3 از شهر مریوان: بنده هم کلاسی آقای ویسی تبار بودم،شیوه درس خواندن بنده بدین صورت بود که درس را مطالعه می کردم و بدون مرور آن را رها می کردم که این شیوه را اصلاح کردم، و آخر هفته ها را به مطالعه واحد های مرور اختصاص می دادم.


امیر حسین رضافر رتبه 45 منطقه 2 رشته انسانی از شهرستان تویسرکان: بنده تابستان دوم به سوم در کانون ثبت نام کردم و از برنامه راهبردی استفاده نمی کردم و تراز بنده از 6300 بالاتر نمیرفت،سال چهارم با برنامه راهبردی پیش رفتم و از آن استفاده کردم و به تراز 7500 دست یافتم.


حسین بصیر رتبه 3 منطقه 3 ریاضی از بستان آباد: برنامه راهبردی اولویت بنده بوده و با مدرسه نیز همراهی می کردم.


عرفان عزیز خانی رتبه 5 منطقه 2: برنامه بنده خاص بود ، به طوری که 2 آزمون از کانون و 1/5 کتاب از مدرسه جلوتر بودم. دروس عمومی را کمتر می خواندم که به درصد های مطلوبم دست پیدا نکردم ولی در دروس اختصاصی مشکلی نداشتم.


حسن ذاکر رتبه 8 منطقه 2 ریاضی از بابل: بنده با برنامه جلو می رفتم که در بهمن ماه به مشکل برخوردم که در برنامه،دروس 15 اردیبهشت به اتمام می رسید،در این خصوص با دوستان سال بالاترم مشورت کردم که رفع دغدغه شود و در نهایت با برنامه کانون پیش رفتم.


سارا شیر دره رتبه 23 انسانی از تهران: در درس فلسفه و منطق ضعف جدی داشتم که حتی در آزمونها درصد منفی کسب می کردم که در نهایت با 5 بار تغییر روش دادن توانستم به درصد 100 برسم.


معصومه اردشیر رتبه 99 منطقه 2 انسانی: بنده در درس ریاضیات مشکل داشتم،که تصمیم گرفتم تابستان بعد از امتحانات نهایی شروع به پیش خوانی درس ریاضیات کنم و در آزمون ها به موفقیت دست یابم.


هستی فتاحی رتبه 31 ریاضی و 28 زبان از تهران: برای ارتقاء دروس عمومی شبی نیم ساعت ادبیات و یک ربع عربی می خواندم. بنده توانستم از درصد30 ادبیات به نتیجه مطلوبم برسم. کارهای ثابت بنده در درس ادبیات شامل:شبی 5 تست از املا،قرابت معنایی،آرایه و ... بود.


ملیکا خانلرزاده رتبه 33 منطقه 2 رشته علوم تجربی از شهرستان بروجرد: مصاحبه ای در مجله آزمون از آقای کوشا جافریان (رتبه 3 ریاضی سال 95) خواندم،که تیتر مجله این بود : "فراشناخت بزرگترین دستاورد من". در طول سال از آزمون ها جنبه یادگیری داشتم و تا عید همه روش هایم را پیدا کردم.تراز بنده از ابتدای حضورم در کانون 5800 بود و در تابستان به 7900 رسیدم که در پاییز افت کردم ولی در نهایت به نتیجه خوبی رسیدم.


نسترن راستگو رتبه 70 منطقه 1 تجربی و رتبه 5 منطقه 1 زبان: بنده در اولین آزمون به تراز 6300 دست یافتم که با تغییر در روش مطالعه زیست و شیمی و استفاده از کتب سه سطحی توانستم به تراز 7200 دست یابم.


مهلا خیاط رسولی رتبه 43 منطقه 1 تجربی از تبریز: بنده در مورد تاثیر سوالات تالیفی واستاندارد خدمت شما عرض می کنم که با عوض کردن منابع مطالعاتی خودم به این نتیجه رسیدم که چگونگی استفاده و پیاده سازی فرمول ها به چه نحوی انجام می پذیرد.بنده در درس فیزیک ضعف داشتم،بطوریکه در کارنامه های آزمونم درس فیزیک نماینگر عملکرد نامطلوبم بود و در نهایت با کمک از کتابهای آبی و سه سطحی و در نهایت کتابهای زرد توانستم از درصد 50 فیزیک در آزمون 26 فروردین به درصد 90 در کنکور برسم.


کاظم قلم چی: توصیه بنده استفاده از منابع مطالعاتی درست است،که امتحان کردن آن مجانی نیست.


محدثه ایران نژاد رتبه 13 انسانی از کرج: مدرسه بنده با کانون تناقض داشت،بطوریکه حتی قید کانون را زده بودم و اولویت بنده مدرسه بوده و درس هر روز را همان روز می خواندم و پیش خوانی انجام میدادم. بنده ساعات مطالعاتی را افزایش دادم و روز جمعه ها با پشتیبان برای هماهنگی دروس اقدام میکردم و ساعات خالی ام را به آزمون ها اختصاص میدادم.


آنیتا طاهری رتبه 99 تجربی منطقه 1: از 7 آبان در آزمون های قلمچی شرکت کردم و در آزمون 21 آبان به رتبه 14826 دست یافتم. دستاورد بنده در هر آزمون این بود که 200 نمره در تراز پیشرفت کنم و بتوانم آن را حفظ کنم. مدرسه مان کاملا بر قلمچی منطبق بود بنده هم در آزمون ها شرکت می کردم. جمله مادر آقای جافریان در مجله آزمون بسیار نقش مهمی در کاهش استرسم داشت و این جمله عبارت بود از : "ما در خانواده یک تیم هستیم."


نسرین جمشیدی رتبه 119 منطقه 1 از تهران: نقش تلاش شما برای رسیدن به قله موفقیت بوده نه تنها دانشگاه.باید هدفی والاتر از دانشگاه را در نظر داشته باشیم.


فاطمه ملکی رتبه 71 انسانی: بنده تغییر روش در مطالعه درس دینی داشتم،بدین صورت که اول متن کتاب را می خواندم و رابطه بین متن و آیه پیدا میکردم ولی بعد عید ابتدا تست و معنی آیات کار میکردم و در نهایت رابطه بین متن با آیات را پیدا میکردم.


مائده شهرچی رتبه 32 انسانی از همدان: با برنامه راهبردی نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کردم و در درس فلسفه مشکل داشتم که با 3درصد شروع کردم و با مطالعه هر شب به درصد 90 دست یافتم. در درس ادبیات تخصصی هم با مطالعه عروض و قافیه به نتیجه رسیدم.


مبینا فتحی رتبه 158 منطقه 1 از مدرسه فرزانگان: مدرسه ما با کانون هماهنگی داشت و بنده با برنامه کانون پیش می رفتم و درس ریاضیات را پیشخوانی میک ردم و قبل از عید توانستم آن را تمام کنم و در کنکور ریاضیات را 100 زدم. توصیه من به دوستان این است که دروس عمومی را جدی بگیرند.


علی قادری رتبه 19 منطقه 2 از بیرجند: فراز و فرود در سال کنکور بالاست.توازن خود را حفظ کنید. اگر رتبه خوب یا رتبه بد گرفتید ، از خودتان بپرسید که چه کاری انجام داده اید. خوبی آزمون ها این است که از آنها می توانیم ایده بگیریم.تجربیات و دستاورد‌های برترهای کنکور - جلسه نفرات برتر 21 مهرمحمدرضا کوچکی رتبه 28 منطقه 2رشته انسانی از زنجان: هیچ وقت ،هیچ درسی را به بهانه اینکه دوستش ندارید ،رها نکنید.


رحیم ملایی رتبه 112 منطقه 2 از آباده: بین مدرسه و برنامه  راهبردی تعادل ایجاد کنید.


سید عرفان رضوی رتبه 71 کشوری رشته تجربی از شیراز: همه رخداد های زندگی در سال کنکور مطابق میل ما نیست و باید با شرایط سخت جنگید.


امیرمحمد شرفی رتبه 65 کشوری رشته تجربی از خرم آباد: از آزمون دادن هدف داشته باشید و بین دروس عمومی و اختصاصی تعادل ایجاد کنید.


علی مرشد رتبه 98 منطقه 2 رشته تجربی: پیشنهاد می کنم برای جمع بندی عجله نکنید ، چراکه قبل از کنکور بی هدف خواهید شد.


یاسین علی پور رتبه 5 منطقه 3 از نقده: در شبیه ساز هر 3 روز یکبار در شرایط سخت هم آزمون دهید،چراکه ممکن است در شرایط سخت کنکورتان برگزار شود.


امیرحسین قاسمی نژاد: بنده در جمع بندی  برای حفظ تمرکز آزمون میدادم واین کار را از 1 خرداد شروع کرده بودم،در شرایط مختلف از دمای 2 درجه تا 50 درجه،حتی یکبار در صندلی ام را در محوطه ساختمان سازی نزدیک منزلمان بردم تا شرایط سخت برایم تداعی شود،که در کنکور نیز همین مساله اتفاق افتاد و بنده زیر بلندگو سالن قرار داشتم.

کاظم قلم چی: تواضع آقای قاسمی نژاد بسیار قابل تحسین است. همه ما با ایشون آشنایی داریم.

به حرف ها و طعنه های اطرافیان توجهی نکنید،به نقاط ضعف خود دقت نمایید،حفظ تمرکز کنید.

فیلم تلفیق بازیابی و بازخوانی آقای قاسمی نژاد را باید حتما دید.آقای قاسمی نژاد تلفیق بسیار قشنگی در مورد بازیابی و بازخوانی داشته اند.


پوریا بحیرایی رتبه 2 منطقه 3 از ایلام: پایبند بودن به برنامه راهبردی توصیه من به دوستان است.این برنامه برای شما برنامه ریزی شده است و تلاشتان باید مستمر باشد و تا لحظه آخر ادامه دهید.


حجت نامور رتبه 14 منطقه 3 از شهرستان قائم: در آزمون ها غیبت نداشته باشید و از برنامه راهبردی دور نشوید.امیررضا نشائی مقدم رتبه 3 منطقه 2 رشته ریاضی: توصیه بنده به دوستان این است که هیچگاه از شرایط خود راضی نباشید. بنده رتبه 1 در آزمون کسب کردم ولی چون 17 غلط داشتم ،ناراحت بودم. دروس عمومی را خیلی جدی بگیرید.


مهدی نیک زاد رتبه 8 منطقه 3 از قرچک رشته ریاضی: به هیچ عنوان در آزمون غیبت نکنید حتی به بهانه درس نخواندن و نداشتن آمادگی.

کاظم قلمچی: در شرایطی که دوستان شما در آزمون ها شرکت نمی کردند ،شما چه کار می کردید؟

مهدی نیک زاد رتبه 8 منطقه 3 از قرچک رشته ریاضی: مدیریت فضایی که در آن هستید برای شما بسیار مهم است که مثلا با تراز 5000 در آزمون شرکت کنید تا از تجربیات آن در آزمون بعد استفاده کنید.


مهدی ضرغام زاده رتبه 64 منطقه 2 از زاهدان: توصیه من این است که از نتایج آزمون ها ناراحت نشوید و دانش آموزان انسانی درس ریاضیات را جدی بگیرند.


کاظم قلم چی: کاظم مرادی از روستای خانکوک پشتیبان ویژه حسین بصیراز روستای ترکمپور که هم رشته و هم دانشگاهی اند.

دو نسل متوالی از کانون که هر دو کشاورز بودند و توانستند به رتبه تک رقمی دست یابند و به دانشگاه شریف بروند.

سجاد نجفی رتبه 4 منطقه 3 از شهر فردوس (پشتیبان ویژه او کاظم مرادی بود): توصیه بنده این است که دانش آموزان درس را با علاقه بخوانند و هیچ آزمونی را غیبت نکنند.


سپهر حسنی رتبه 97 منطقه 2 رشته تجربی از قزوین: نحوه مطالعه درس زیست بدین گونه باشد که تمرکز اصلی مان روی کتاب درسی و قید هایی که در متن بکار رفته است ، باشد.


فربد سمنانی رتبه 10 تجربی منطقه 2 و رتبه 1 زبان منطقه 2 از سمنان: توصیه بنده روراست بودن دانش آموز با خود است و باور مشکلات و آنالیز از بیرون داشته باشیم.


برای مشاهده فایل صوتی جلسه نفرات برتر 21 مهر اینجا کلیک کنیدمشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24
انواع و شرایط تعریف از منطق دهم انسانی
دهم علوم انسانى     دبیر : محمود فخوری