برنامه درسی رشته نقاشی ایرانی در مقطع کارشناسی

در جریان برگزاری جلسه 141 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی برنامه درسی رشته نقاشی ایرانی در مقطع کارشناسی تصویب شد.

برنامه درسی رشته نقاشی ایرانی در مقطع کارشناسی

به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه اصلاحات اعمال شده در برنامه رشته طراحی صنعتی در مقطع دکترا، که در جلسات قبل شورای تحول توسط اعضاء مورد تاکید قرارگرفته بود، مطرح و پس از بحث و بررسی اعضاء به تصویب رسید.

در ادامه جلسه و با رای مثبت اعضاء آقایان دکتر رمضان علی‌تبار، دکتر خداخواست عرب‌صالحی، دکتر محمد حسن قدردان قراملکی و دکتر فتحعلی خانی به عضویت کارگروه فلسفه دین شورای تحول ارتقاء علوم انسانی انتخاب شدند.

دستور اصلی این جلسه 141 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی، بررسی برنامه درسی نقاشی ایرانی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بود.

دکتر مجید سرسنگی رئیس کارگروه هنر شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی در تشریح این برنامه درسی گفت: در مقطع کاردانی در برخی رشته‌ها مباحث مشابه با این مباحث مطرح شده اما این رشته با 79 واحد تخصصی در 4 گرایش برای نخستین ‌بار در کشور راه اندازی شده و این رشته همچنین از گرایش‌های 5 گانه هنرهای اسلامی است.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ که اهم آن به شرح ذیل است: نقش هنر نقاشی در انتقال و ماندگار کردن ارزش‌های تمدن‌های جهان، وجود آثارانقلاب ف فاخر نگارگران ایرانی در اکثر موزه‌های معتبر جهان که نشانه از عمق این هنر در تمد ایران اسلامی دارد، توجه به جنبه‌های نمادین آثار نقاشی و در نظر گرفتن مباحث مربوط به مبانی نظری هنر اسلامی.

 پس از طرح نظرات و پیشنهادهای اعضاء و با رأی مثبت آنان برنامه درسی رشته نقاشی ایرانی در مقطع کارشناسی تصویب و بررسی برنامه درسی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد به جلسه آینده موکول شد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24