20 درصد دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری چاق هستند

افراد در سنین میان 14 تا 45 سال، بالای 50 درصد و در افراد بالای 50 سال در میان خانم‌ها 64 درصد و آقایان 54 درصد ابتلا به چاقی وجود دارد.

20 درصد دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری چاق هستند

به گزارش ایسنا، رضا محمدی 24 مهرماه در مسابقه تهیه غذای سالم شهرکرد، اظهار کرد: شعار امسال روز جهانی غذا از بین بردن تغییر مهاجرت آینده و بحث سرمایه‌گذاری در امنیت غذایی و توسعه روستایی به منظور تهیه غذای کافی برای روستائیان و جلوگیری از مهاجرت آنان است.

وی با بیان اینکه در ایران شعار امسال تغییر الگوی تغذیه در جهت حفظ و ارتقاء سلامت جامعه است، افزود: مصرف نمک، چربی و قند در استان و کشور بالا است و باید کاهش یابد.

محمدی تصریح کرد: از سال گذشته نصب نشانگرهای تغذیه با سه رنگ قرمز، زرد و سبز روی مواد غذایی آغاز شده است که تا پایان سال به صورت اجباری روی تمام مواد غذایی درج خواهد شد.

وی تاکید کرد: این نشانگر میزان قند، شکر، چربی، کالری و اسید چرب ترانس را مشخص می‌کند و برای سالمندانی که دارای بیماری‌های قلبی و عروقی و فشار خون هستند، هشدار دهنده است.

محمدی اظهار کرد: رفتار و عادات بد غذایی را باید از سنین پایین و در دانش‌آموزان آموزش داد تا با کاهش میزان نمک، قند و چربی و افزایش تحرک جسمی از بروز بیماری‌های غیر واگیر جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه 20 درصد دانش‌آموزان استان مبتلا به چاقی هستند، تصریح کرد: افراد در سنین 14 تا 45 سال، بالای 50 درصد و در افراد بالای 50 سال در میان خانم‌ها 64 درصد و آقایان 54 درصد ابتلا به چاقی وجود دارد.

محمدی خاطرنشان کرد: بیماری‌های غیر واگیر همانند بیماری‌های قلبی و عروقی و آسم و بیماری‌های مزمن تنفسی علت 60 درصد مرگ و میرها هستند که اصلاح شیوه تغذیه در پیشگیری و کنترل آن‌ها نقش موثری ایفا می‌کنند.

منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب