یاد دختری که دوباره برای کنکور شروع کرد

زهرا تکرلی دو سال کاملاً متفاوت را تجربه کرده است. سال اول رتبه‌اش 5305 شد و در سال بعد رتبه‌ی 298 را به دست آورد واکنون دانشجوی سال دوم علوم پزشکی ایران است .

یاد دختری که دوباره برای کنکور شروع کرد

زهرا تکرلی دو سال کاملاً متفاوت را تجربه کرده است. سال اول رتبه‌اش 5305 شد و در سال بعد رتبه‌ی 298 را به دست آورد واکنون دانشجوی سال دوم علوم پزشکی ایران است .این بخشی از گفت و گو با اوست.

"من درسال اولم به مدرسه مي‌رفتم اما نمي‌دانستم هدفم چيست و فقط خستگيِ کلاس را با خود به خانه مي‌آوردم. کلاس مي‌رفتم چون همه مي‌رفتند. کتاب‌هاي زيادي خريده بودم که نمي‌دانستم بايد با آن‌ها چه‌کار کنم. تست مي‌زدم اما هدفمند نبود. سال دوم چون روند برنامه‌ي راهبردي را کاملاً مي‌دانستم مي‌توانستم برنامه را پيش‌بيني کنم و از اول با آرامش و مسلط بر برنامه شروع کردم. البته به برنامه‌ام متعهد بودم و آن را اجرا مي‌کردم. من سال چهارم دبیرستان وقتي شروع به درس خواندن مي‌کردم تلفنم کنارم بود و مابين درس‌ها به دوستانم پيامک مي‌زدم يا با آن‌ها صحبت مي‌کردم و اين ارتباطات در حين درس‌ خواندن، تمرکزم را از بين مي‌برد و وقتم را مي‌گرفت. سال دوم تلفنم را خاموش کردم و فقط روزهاي آزمون از تلفن برادرم براي تماس با پدرم استفاده مي‌کردم.

من از سال سوم به اصرار مادرم در آزمون‌ها شرکت کردم و خودم تمايلي نداشتم اما چيزي که در اين سه سال متوجه شدم اين بود که دانش‌آموز درس‌خوان در کانون ارزش دارد. در مدرسه گاهي درس‌خوان‌ها مورد تمسخر قرار مي‌گيرند اما در کانون اين فضا در ذهن من فرو ريخت و تصورم را عوض کرد. مصاحبه با برترها به من تلنگر زد و باعث شد احترام خاصي براي دانش‌آموزان درس‌خوان قائل شوم. به من اين تفکر درست را ياد داد که درس‌خوان‌ها هستند که درنهايت به جايي مي‌رسند. "مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24