شک نکنید

این روش برای برطرف کردن شک در مطالعه، بهترین و کاربردی‌ترین روش است، به‌طوری‌که مغز را فعال‌تر نموده و در مطالعه به چالش‌هایی دلپذیر می‌کشاند.

شک نکنید

دانش‌آموزان در مراحل مطالعه خود، گاهی با مقوله شک کردن روبرو می‌شوند. شک کردن به دو دسته تقسیم می‌شود: شک کردن در حین مطالعه و شک کردن در هنگام پاسخگویی به سؤالات تستی. شک کردن در حین مطالعه به خاطر وسواس دانش‌آموز در مطالعه است. دانش‌آموز مطلب را می‌خواند و گمان می‌کند به‌خوبی یاد نگرفته و باز می‌خواند و مجدداً احساس می‌کند به‌خوبی در مغز جا نگرفته‌اند و مجدداً می‌خواند و این شک کردن باعث کندخوانی و اتلاف وقت او می‌شود. برای رفع این نوع شک، دانش‌آموز باید یک‌بار خوب و با دقت و تمرکز، همراه با نکته برداری و خلاصه‌نویسی مطالعه نماید و در صورت ایجاد شک، جهت تثبیت اطلاعات باید از روش بازیابی اطلاعات استفاده نماید. این روش به‌این‌ترتیب است که چند تست در مبحث مطالعه شده پاسخ می‌دهد اگر سؤالاتی را پاسخ نداد و یا اشتباه پاسخ داد درمی‌یابد یادگیری او به تثبیت نرسیده و ناقص می‌باشد و از سویی شک او درست است و مجدداً آن بخش‌هایی که فراموش شده‌اند را مطالعه می‌نماید تا یادگیری کامل شود. 

این روش برای برطرف کردن شک در مطالعه، بهترین و کاربردی‌ترین روش است، به‌طوری‌که مغز را فعال‌تر نموده و در مطالعه به چالش‌هایی دلپذیر می‌کشاند.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24