اهمیت مطالعه‎‌ی درس هر روز مدرسه در همان روز

پیرامون خواندن درس‌های هر روز مدرسه در همان روزی که توسط معلم تدریس شده‌اند، زیاد شنیده‌اید.

اهمیت مطالعه‎‌ی درس هر روز مدرسه در همان روز

پیرامون خواندن درس‌های هر روز مدرسه در همان روزی که توسط معلم تدریس شده‌اند، زیاد شنیده‌اید. این بار در ابتدا پیشنهادی عملی در مورد چگونگی انجام صحیح این روش ارائه می‌شود و در ادامه دلایل و فواید آن را توضیح داده تا در مورد اهمیت مطالعه درس هر روز در همان روز، دیگر تردیدی نداشته باشید.

روش کار: با توجه به این‌که بعد از مدرسه، هم باید به تکالیف فردا توجه نمود و هم مطالعه دروس همان روز را از دست نداد، باید با هر دو مورد برخوردی مناسب و منطقی داشت.

روش مطالعه درس‌هایی که همان روز در مدرسه تدریس شده‌اند: کافی است برای هرکدام از درس‌های همان روز، زمانی (متناسب با حجم تدریس معلم) حدود 30 تا 45 دقیقه در نظر بگیرید. روش کار بدین شکل است که دوسوم زمان را به‌مرور متن کتاب درسی یا جزوه معلم اختصاص داده و یک‌سوم باقیمانده را بلافاصله با کمک کتاب کمک‌درسی به مطالعه و حل کردن مثال‌هایی جدید بپردازید (تعداد مثال از کتاب کمک‌آموزشی 5 تا 15 مورد می‌باشد). به این وسیله عمق یادگیری را با تنوع مثال افزایش دهید. نکته مهم اینکه باید مطالب جدیدی که بعد از حل کردن مثال‌ها یادگرفتید را یادداشت کنید.

روش مطالعه درس‌های فردا: برای این دروس نیز با در نظر گرفتن حجم مورد نظر، حدود 30 تا 45 دقیقه زمان برای هر درس اختصاص داده، ولی این بار برعکس اقدام کنید. به‌طوری‌که ابتدا حدود دوسوم زمان را به حل کردن مثال (5 تا 15 مورد) اختصاص دهید. با توجه به اینکه ضمن حل کردن مثال‌ها به اشکالات و مطالب فراموش‌شده پی می‌برید، یک‌سوم زمان را به دیدن پاسخ‌ها و رفع اشکال بپردازید.

نکته: دلیل تغییر در روش برخورد با دروس فردا این است که در زمانی سریع‌تر و با دقت بیشتر متوجه نقاط قوت و ضعف واقعی خود شوید؛ چراکه بیشتر مواقع به خاطر قضاوت‌های اشتباه در مورد توانایی‌ها یا عدم توانایی‌هایمان دچار استرس یا غرورهای نابجا می‌شویم.

مهم‌ترین آثار مطالعه درس هر روز در همان روز:1- تثبیت مطالب در ذهن.2- تسلط عمیق‌تر بر مباحث به خاطر حل تمرین بیشتر.3- افزایش اعتمادبه‌نفس، به خاطر خواندن مباحث در دو بازه زمانی (یک‌بار همان روز و بار دیگر شب مربوط به هر درس).4- به خاطر سپاری بلندمدت‌تر مطالب در ذهن.5- افزایش سرعت مرور مطالب در شب امتحان. موفق باشید.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24