اهمیت هم‌کلاسی‌ها

برای موفقیت در زندگی عوامل بسیاری می‌توانند تأثیر داشته باشند. یکی از این عوامل بسیار قوی، تأثیر هم‌کلاسی‌ها که اغلب به‌عنوان دوستان ما نیز هستند، می‌باشد.

اهمیت هم‌کلاسی‌ها

هم‌نشین تو از تو به باید           تا تو را عقل و دین بیفزاید

برای موفقیت در زندگی عوامل بسیاری می‌توانند تأثیر داشته باشند. یکی از این عوامل بسیار قوی، تأثیر هم‌کلاسی‌ها که اغلب به‌عنوان دوستان ما نیز هستند، می‌باشد. اثرپذیری از همسالان یکی از نکات قابل‌توجه است که بر اساس شرایط سن، بخصوص در دوران مدرسه، قابل‌تأمل است. اگر به مصاحبه‌های دانش آموزان موفق و یا رتبه‌های برتر کنکور هم مراجعه کنیم، می‌بینیم که دوستانشان هم اغلب از رتبه‌های برتر و موفق بوده‌اند. این مهم‌ترین دلیل برای ادعای تأثیرپذیری از همسالان است. در سایر رفتارها نیز این واقعیت به‌راحتی قابل‌ارائه و اثبات است.

به دانش آموزان عزیز و اولیاء دوراندیش توصیه می‌شود در انتخاب هم‌کلاسی و دوست بیشتر دقت کنید. دوستان خود را با توجه به نوع توقعی که از سال تحصیلی خود دارید انتخاب کنید. سعی کنید آن‌هایی را که به اهداف شما احترام گذاشته و برای رسیدن به آن‌ها نه‌تنها خود تلاش می‌کنند که به شما نیز کمک می‌کنند، انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید خودتان را بشناسید و ببینید که تا چه میزان امکان موفقت دارید، به رفتار و افکار دوستانی که انتخاب کرده‌اید فکر کنید. در حقیقت شناخت دوست نقش مؤثری در شناخت خودتان دارد. برای موفقیت بایدکمی با خودتان صریح باشید.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24