اهمیت کتاب درسی را دریابید

از مجموعه پیشنهاداتی که برای بهتر یادگرفتن مباحث درسی ارائه می‌شود یک مورد ساده و کاربردی را در نظر بگیرید: «یادگیری را از تعاریف و متون ساده شروع کنید.»

اهمیت کتاب درسی را دریابید

از مجموعه پیشنهاداتی که برای بهتر یادگرفتن مباحث درسی ارائه می‌شود یک مورد ساده و کاربردی را در نظر بگیرید: «یادگیری را از تعاریف و متون ساده شروع کنید.»

این تذکر ساده در ابتدا شاید اهمیت چندانی نداشته باشد، درحالی‌که یکی از مهم‌ترین پیشنهادهای اصولی برای یادگیری است. چراکه وقتی مطلبی با زبان ساده ارائه گردد، می‌تواند موجب اعتمادبه‌نفس و برقراری ارتباط مناسب‌تر با مطلب شود.

خیلی از ما، تجربه یادگیری یک زبان یا حرفه یا درس را داریم؛ که اگر کمی به دلایل علاقه و یادگیری خودمان توجه کنیم به این نتیجه می‌رسیم که ارائه مطالب به شکل ساده و قابل درک در گام نخست عامل اصلی علاقه‌مندی بوده است. نقش کتاب درسی نیز مثل همین است. هرچند خیلی از افراد با برداشت غلط از اینکه مطالب کتاب درسی در حد تست‌های کنکور نیست، از کتاب درسی جدا می‌شوند، ولی باید توجه نمود که نقش کتاب درسی در شروعِ آسان است؛ یعنی راهی برای یادگیری ساده‌تر مطالب با مثال‌های قابل درک و حتی تصاویری که به یادگیری عمیق کمک می‌کنند. یادمان باشد اگر مطالب درسی را از ابتدا با آرامش و همان سادگی کتاب درسی بیاموزیم علاوه بر ایجاد کنجکاوی و علاقه، در ادامه، با تلاش برای یادگیری می‌توانیم از کتاب‌های کمک‌درسی به‌عنوان مکمل برای ارتقاء خلاقیت و عمق بخشیدن به آموخته‌هایمان استفاده کنیم. پس کتاب درسی را به‌عنوان یک شروع آسان در یادگیری جدی بگیرید.

موفق باشید.


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب