اهمیت حضور در کلاس درس

بعضی مواقع در مورد اهمیت و دلایل حضور دانش‌آموزان در کلاس مدرسه بخصوص از طرف دانش‌آموزان کنکوری تردیدهایی وجود دارد.

اهمیت حضور در کلاس درس

بعضی مواقع در مورد اهمیت و دلایل حضور دانش‌آموزان در کلاس مدرسه بخصوص از طرف دانش‌آموزان کنکوری تردیدهایی وجود دارد. تردیدها زمانی شدیدتر می‌شود که ذهنیت دانش‌آموزان عزیز به این سمت سوق می‌یابد که رفتن به کلاس و مدرسه موجب اتلاف وقت شده و اگر در خانه بمانند می‌توانند ساعات بیشتری به مطالعه بپردازند. ولی باید گفت که به اعتقاد عمده مشاوران و دانش‌آموزان موفق کنکور و بنا بر دلایل کاملاً منطقی و تأمل‌برانگیز، این کار نه‌تنها تأثیری بر افزایش ساعت مطالعه ندارد که گاهی موجب از دست دادن تمرکز نیز می‌شود. به‌منظور درک راحت‌تر در مورد آنچه توضیح داده شد نظر شما را به دلایل ذیل جلب می‌کنم:

1- عمق تمرکز: در کلاس درس، به خاطر محدود بودن حجم تدریس توسط معلم، دانش‌آموز می‌تواند پیرامون ابعاد متفاوت موضوع، علاوه بر پرسش و پاسخ، به یادگیری عمیق‌تر مطالب بپردازد.

2- نظم: برنامه مدرسه در نوع خود دارای نظم و انسجامی است که دانش‌آموز را مقید به اجرای آن می‌کند. این مهم، زمانی بهتر قابل‌درک می‌شود که فارغ‌التحصیلان از این‌که گاهی اوقات نمی‌توانند روی تصمیمات خود مصر باشند رنج می‌برند.

3- مسئولیت‌پذیری: شرایط معلم و کلاس و تکالیفی که معلم در کلاس یا برای جلسات آینده تعیین می‌نماید، می‌تواند دانش‌آموزان را به وظایفشان پایبندتر نماید. درواقع از آزادی عمل مطلق می‌کاهد.

4- ارائه درس: شرایط معلم و کلاس اقتضاء می‌نماید که دانش‌آموزان تکالیفی را برای ارائه آماده کنند. این ضرورت می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی در تمرکز بر آموخته‌ها توسط دانش‌آموز داشته باشد.

5- «در موقعیت واقعی قرار گرفتن» اصطلاحی ست که برای همه ما قابل‌درک است. وقتی در موقعیت واقعی و نه خیالی قرار می‌گیریم، واکنش‌های واقعی نیز ارائه می‌دهیم؛ که با تصور و خیال فاصله زیادی دارد. همان‌گونه که تاکنون همه ما تصور قبل از امتحان و لحظه‌ای که سؤالات امتحانی در اختیارمان قرار می‌گیرد را تجربه کرده‌ایم.

پس با شرکت در کلاس مدرسه، به‌ واقع‌بینی، تمرکز و اصلاح رفتار درسی خود بپردازید.
مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24