چرا کند خوان هستم؟(2)

برخی از دانش آموزان به‌ویژه دانش‌آموزانی که از اول، پایه درسی قوی داشته‌اند، عادت دارند که همیشه نتایج خوبی کسب کنند.

چرا کند خوان هستم؟(2)

۳-عامل دیگر در کندخوانیِ مطالعاتی این است که برخی از دانش آموزان دچار عادتی هستند که تا کل مطالب را یاد نگیرند سراغ مطلب دیگری نمی‌روند، غافل از اینکه برخی از دروس هستند که یادگیری‌شان طی مطالعه در زمان‌بندی‌های مختلف امکان‌پذیر است و یا حتی برخی از مباحث و دروس هستند که زمان یادگیری آن‌ها هنگام تست زدن است؛ مانند درس ریاضی و فیزیک. ولی این دسته از دانش آموزان اصرار دارند که دروس را فقط حفظ کنند و به همین دلیل به‌مرور از روی کتاب می‌پردازند. این‌گونه مطالعه و درس خواندن فایده‌ای نداشته و نتیجه‌ای جز اتلاف وقت و انرژی ندارد.

۴-برخی از دانش آموزان به‌ویژه دانش‌آموزانی که از اول، پایه درسی قوی داشته‌اند، عادت دارند که همیشه نتایج خوبی کسب کنند. این‌گونه دانش آموزان می‌خواهند حتی در سالی که کنکور دارند هم بهترین نتیجه را به دست بیاورند و به عبارتی شاگرد اول شوند. این دسته از دانش‌آموزان هم به تکرار بیش‌ازحد مطالب درسی که هیچ ضرورتی هم ندارد می‌پردازند. همین دلیل باعث کندخوانی می‌شود.

۵- دسته‌ای از دانش آموزان از کنکور ترس دارند و خیال می‌کنند که اگر خوب هم درس بخوانند، باز نمی‌توانند به نتیجه قابل قبولی دست یابند. آن‌ها نتیجه عالی را مختص دسته‌ای دیگر از دانش آموزان می‌دانند و آن را از خود دور می‌بینند. این دانش آموزان با ذهنیتی که از کنکور دارند دچار دلسردی از کنکور و افسردگی خاصی هستند. این دانش آموزان انگیزه کافی برای درس خواندن را از دست داده‌اند و با حواس‌پرتی که از احساس اشتباه آن‌ها نسبت به کنکور ایجاد شده است دروس را چندین‌باره می‌خوانند، ولی چون حواس‌پرتی و عدم تمرکز در آن‌ها وجود دارد نمی‌توانند دروس را آن‌طور که باید و شاید مطالعه کنند و در ادامه دچار کندخوانی خواهند شد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب