بیش از 3 میلیون پرنده مهاجر سالانه وارد کشور می‌شوند

مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم گفت: بیش از سه میلیون پرنده مهاجر سالانه وارد کشور می‌شوند که از این تعداد یک میلیون پرنده در فریدو

بیش از 3 میلیون پرنده مهاجر سالانه وارد کشور می‌شوند

مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم گفت: بیش از سه میلیون پرنده مهاجر سالانه وارد کشور می شوند که از این تعداد یک میلیون پرنده در فریدونکنار مازندران فرود می آیند.

فرشاد زین العابدین طهرانی اظهارکرد: از این تعداد پرنده مهاجر در شهر فریدونکنار، 500 هزار پرنده صید می شود و به این علت اسم این مکان به 'سیاه چاله پرندگان' معروف است.
وی با بیان اینکه سال گذشته حدود چهار هزار پرنده وحشی در تالاب میقان استان اراک تلف شدند افزود: در برخی از استان ها استخرهای ذخیره آب ایجاد شده که پرندگان وحشی در آنجا توقف می کنند.
زین العابدین طهرانی عنوان کرد: تاکنون 100 بازارچه پرندگان در کشور شناسایی شده که حدود 50 درصد از این بازارچه ها در سه استان گلستان، مازندران و گیلان است.
وی اظهارکرد: به عنوان مثال در بازارچه شهر جویبار مازندران روزانه 30 هزار پرنده وارد و خارج می شوند که اگر این پرندگان آلوده باشند، آلودگی در سطح کشور سرایت می کند.
زین العابدین طهرانی با اشاره به تولید بیش از یک میلیارد جوجه یک روزه گوشتی در کشور گفت: از این تعداد، 420 میلیون جوجه یک روزه گوشتی سهم استان های مازندران، گیلان و گلستان است که از این میزان 210 میلیون قطعه بین سایر استان ها توزیع می شود.
وی با بیان اینکه جمعیت طیور موجود در این سه استان 30 درصد جمعیت طیور روستایی در کشور است افزود: تولید 21 درصد از واحدهای مرغ گوشتی کشور نیز در مازندران، گیلان و گلستان قرار دارد.
زین العابدین طهرانی درباره ویروس آنفلوانزا نیز گفت: تمام دستگاه های اجرایی ذیربط باید در عملیات مبارزه با بیماری آنفلوانزا مانند شناسایی زودهنگام بیماری، قرنطینه کانون و مناطق آلوده، معدوم سازی موارد آلوده و پرداخت خسارت به آسیب دیدگان بسیج شوند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب