13 دانشگاه کشور در جمع برترین‌های دنیا

دانشگاه‌ها و موسسات یک درصد برتر دنیا از بین تمام دانشگاه‌های دنیا و بر اساس کیفیت تحقیقات آنها انتخاب می‌شوند.

13 دانشگاه کشور در جمع برترین‌های دنیا

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی شیراز، علوم پزشکی اصفهان، علوم پزشکی تبریز، علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی کرمان، علوم پزشکی بقیه الله، علوم پزشکی مازندران، علوم پزشکی زاهدان، علوم پزشکی کردستان و موسسه پاستور ایران در جمع دانشگاههای یک درصد برتر دنیا قرار دارند.

دکتر دهقانی با اعلام این خبر گفت: دانشگاه ها و موسسات یک درصد برتر دنیا از بین تمام دانشگاه های دنیا و بر اساس کیفیت تحقیقات آنها انتخاب می شوند. این انتخاب بوسیله پایگاه  ESI  یا شاخص های اساسی علم مربوط به آی.اس.آی اعلام می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: فهرست دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی برتر هر دو ماه یکبار روزآمد شده و همیشه بر اساس تغییر در جایگاه دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی وضعیت حاضر آنها اعلام می شود. تعداد استنادهای دریافتی مقالات هر دانشگاه و موسسه تحقیقاتی ملاک انتخاب آنها در این پایگاه است. دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی برتر در 22 حوزه موضوعی انتخاب و معرفی می شوند. این دانشگاه ها و موسسات باید از لحاظ استنادهای دریافتی در دسته یک درصد برتر قرار گرفته باشند.

دکتر دهقانی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رشته موضوعی داروشناسی و سم شناسی در بین کشورهای اسلامی بر اساس تعداد مقالات برتر رتبه نخست را کسب کرده است؛ یعنی این دانشگاه بیشترین تعداد مقالات برتر دنیا در بین کشورهای اسلامی در حوزه داروشناسی و سم شناسی را تولید کرده است. در همین حوزه این دانشگاه بر اساس تعداد مدارک رتبه 7 کشورهای اسلامی و بر اساس تعداد استنادها رتبه 4 کشورهای اسلامی را کسب کرده است که نشان از قدرت پژوهشگران این حوزه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: در حوزه پزشکی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در بین کشورهای اسلامی بر اساس شاخص تعداد استنادها و مدارک تولید شده رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. براساس تعداد مقالات برتر در همین حوزه موضوعی این دانشگاه رتبه چهارم کشورهای اسلامی را دارد.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه ایمنی شناسی نیز از لحاظ تعداد مدارک رتبه اول کشورهای اسلامی و از لحاظ تعداد استنادهای دریافتی رتبه دوم را دارد. همچنین این دانشگاه بر اساس شاخص تعداد مقالات برتر نیز رتبه چهارم کشورهای اسلامی را کسب کرده است.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24