رونالدو یک گام تا افتخاری دیگری

مهاجم پرتغالی سه‌شنبه شب چهارصدمین بازی‌اش را برای رئال مادرید برابر دورتموند انجام خواهد داد و به قرار گرفتن در میان 20 بازیکن برتر باشگاه نزدیک خواهد شد.

رونالدو یک گام تا افتخاری دیگری

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از آس، کریستیانو رونالدو ۲۹ آگوست ۲۰۰۹ اولین بازی‌اش را برای رئال مادرید در سانتیاگوبرنابئو انجام داد و سفیدپوشان سه بر دو پیروز شدند. او نخستین گلش را در این دیدار به ثمر رساند. هشت سال بعد از آن تاریخ ستاره پرتغالی چهارصدمین بازی رسمی‌اش را با پیراهن مادرید انجام خواهد داد. آمار رونالدو در این مدت فوق‌العاده‌ بوده است. مهاجم پرتغالی ۴۰۹ گل در ۳۹۹ بازی به ثمر رسانده است (میانگی ۱.۰۲ گل در هر بازی).

۴۰۰ بازی با پیراهن مادرید او را به قرار گرفتن در میان ۲۰ بازیکن برتر تاریخ باشگاه نزدیک خواهد کرد. او یک‌شنبه هفته‌ آینده برابر ‌اسپانیول بازی خواهد کرد و به رکورد خوانیتو افسانه‌ای خواهد رسید. رونالدو در دیدار مادرید و ختافه (۱۴ اکتبر) با ۴۰۲ بازی با رکورد ولاسکس برابری خواهد کرد و نامش در میان ۲۰ بازیکن برتر مادرید با بیش‌ترین حضور قرار خواهد گرفت. با این حال رونالدو فاصله زیادی با رائول گونسالس صدرنشین (۷۴۱ بازی) خواهد داشت.

ستاره پرتغالی در حالی امشب برابر دورتموند به میدان می‌رود که در دو دیدار قبلی‌اش مقابل آلاوس و رئال بتیس در گلزنی ناکام بود. او ۱۸ ضربه به سمت دروازه‌ آدان و پاچکو زد اما هیچ یک از خط دروازه عبور نکرد. با این حال لیگ قهرمانان اروپا رقابت‌هایی است که او به خوبی می‌تواند گلزنی کند. مهاجم پرتغالی در نخستین دیدارش برابر آپوئل نیکوزیا دو گل به ثمر رساند.

رونالدو تاکنون در این بازی‌ها ۱۰۷ بار گلزنی کرده است و به عنوان برترین گلزن رقابت‌های اروپایی شناخته می‌شود. پس از او لیونل مسی با ۹۶ گل قرار دارد و رائول گونسالس با ۷۱ گل رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. رونالدو نخستین بازی‌اش را با پیراهن مادرید در اروپا برابر زوریخ انجام داد و توانست در پیروزی پنج بر یک تیمش دبل کند. شماره هفت مادرید ۹۲ گل در برای مادرید در ۸۹ بازی‌اش در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند. ۴۳ گلش دور از برنابئو به ثمر رسید (۴۴ درصد گل‌ها). آمار نشان می‌دهد رونالدو می‌تواند دروازه‌ دورتموند را امشب باز کند.

منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب