رونمایی از طرح اولیه یک فضا پیمای جهنده

یک شرکت آمریکایی قرار است از طرح اولیه فضاپیمایی بی سرنشین برای کاوش در پلوتو رونمایی کند که روی سطح سیاره می‌جهد تا نمونه و اطلاعات جمع آوری کند.

رونمایی از طرح اولیه یک فضا پیمای جهنده

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس،  شرکت آمریکایی Global Aerospace Corporation(CAG)   قرار است طرح اولیه از فضاپیمایی بی سرنشین برای کاوش در پلوتو را رونمایی کند  که قادر به جهیدن روی سطح سیاره است.  طرح اولیه ماموریتPluto Hop, Skip and Jump  در سمپوزیوم طرح های اولیه نوآور ناسا نمایش داده خواهد شد.

 فضاپیما مذکور نه تنها قادر  به فرود آسان بر سیاره کوتوله است بلکه به طور خودکار خود صدها کیلومتر را از یک نقطه به نقطه ای دیگر می پرد و سطح یخ زده سیاره را بررسی می کند.

رونمایی از طرح اولیه یک فضا پیمای جهنده

این طرح اولیه با توجه به جاذبه گرانشی این سیاره که ۰.۰۶ درصدجاذبه زمین است و اتمسفر مملو از نیتروژن و متان آن ارائه شده است. در این ایده اولیه بالنی با قطر ۸۰ متر  فضاپیما را به سمت پلوتو می برد. همچنین  بالن می تواند با سرعت بیش از ۴۸ هزار کیلومتر برساعت حرکت کند و فقط با تکیه بر نیروی جاذبه این سیاره از سرعت خود کاسته و آماده فرود می شود. در این نقطه بالن از فضاپیما جدا می شود.

همچنین فضا پیما پس از فرود، وارد فاز «جهش» می شود و با وارد کردن نیرویی کم صدها کیلومتر را با جهش طی می کند.

این فضا پیما در مدت اقامت خود در پلوتو  ریشه این سیاره کوتوله، بخش های زیر پوسته ای، گازشناسی سطحی و دمای اتمسفر این سیاره را بررسی خواهد کرد. علاوه بر آن نمونه هایی از سیاره برای مطالعات آزمایشگاهی جمع آوری می کند.

به هرحال این طرح اولیه هنوز در مراحل اولیه آزمایش های فیزیکی است تا در صورت تایید  وارد بخش طراحی و ساخت  می شود.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24