بررسی روش‌های نوین درمان و تسکین درد در کنگره انجمن درد ایران

دبیر علمی سیزدهمین کنگره انجمن بررسی و مطالعه درد ایران با اعلام برگزاری این کنگره در روزهای 10 تا 12 آبان ماه از ارائه و بررسی روش‌های نوین تشخیصی و درمانی تسکین درد ما

بررسی روش‌های نوین درمان و تسکین درد در کنگره انجمن درد ایران

دبیر علمی سیزدهمین کنگره انجمن بررسی و مطالعه درد ایران با اعلام برگزاری این کنگره در روزهای 10 تا 12 آبان ماه از ارائه و بررسی روش های نوین تشخیصی و درمانی تسکین درد مانند نورومدولاسیون، رژنراتیوتراپی و سایکوتراپی، لیزرتراپی و نقش تغذیه در این کنگره خبر داد.


دکتر جلال زرین قلم اظهار کرد: در راستای اهداف انجمن جهانی درد، انجمن درد ایران نیز سعی دارد با برگزاری برنامه های پژوهشی و آموزشی متناسب در این حوزه گامی موثر در راستای اعتلای علمی و درمانی کشور بردارد که برگزاری کنگره های سالیانه بین المللی نیز در این راستا است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: با درنظرگرفتن اینکه موضوع درد در جهان به صورت بین رشته ای و از ابعاد مختلف در بین گروه های مختلف پزشکی مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد، در این کنگره نیز ما درنظرداریم درد را از ابعاد مختلف تشخیصی و درمانی با همراهی همه گروه های علوم پایه و بالینی پزشکی بررسی و تازهای علمی و درمانی مرتبط را مطرح کنیم.
وی ادامه داد: از تمام گروه ها دعوت کرده ایم آخرین دستاوردهای خود را در زمینه آموزش و پژوهش در این کنگره ارائه دهند و سعی می کنیم موضوعات روز مرتبط با اتیولوژی، ارزیابی، مباحث اخلاقی درمان درد و نیز راهنماهای بالینی و مباحث صنفی مرتبط با گروه های دخیل در امر درمان درد در ایران را در این کنگره بین المللی طرح و بررسی کنیم.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین بحث درمان های دارویی، جراحی، اینترونشن های خاص و سایر درمان های حمایتی و مکمل در تسکین درد را یکی دیگر از محورهای کنگره امسال برشمرد.
وی محورهای کلی کنگره را شامل مباحث نورومدولاسیون در درمان درد، سلول درمانی درد، ساختارهای پایه ای درد، مدیریت دردهای حاد و مزمن، دردهای سرطانی، دردهای اسکلتی و عضلانی و درمانی های جدید، دردهای نروپاتیک، درد در سالمندان و کودکان، جوانب روانشناختی درد، تصویربرداری در درد و علم ژنتیک و درمان درد و تغذیه در درمان درد عنوان کرد.
دبیر علمی سیزدهمین کنگره بررسی و مطالعه درد ایران ضمن دعوت از همه گروهای مرتبط با موضوع درد، اظهار کرد: تمامی گروه های علوم پایه، فلوشیپ های درد، جراحی مغز و اعصاب، متخصصان مغز و اعصاب، گروه های طب پزشکی، متخصصان بیهوشی، پزشکان عمومی و پرستاران در این کنگره حضور خواهند داشت و برای همه شرکت کنندگان 15 امتیاز بازآموزی درنظرگرفته شده است.
سیزدهمین کنگره انجمن بررسی و مطالعه درد ایران از 10 تا 12 آبان ماه سال جاری با حضور اساتید داخلی و خارجی در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24
خازن (قسمت دوم) از فیزیک 2 يازدهم تجربي
يازدهم تجربي     دبیر : حسین ناصحی