بورسیه دو هزار دانش آموز روستایی در یاسوج

امسال 2 هزار دانش آموز روستایی یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش بورسیه بنیاد قلم چی قرار می‌گیرند.

بورسیه دو هزار دانش آموز روستایی در یاسوج

امسال 2 هزار دانش آموز روستایی یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش بورسیه بنیاد قلم چی قرار می گیرند.


خلیفه خلقی پور مسئول نمایندگی یاسوج در گفت و گو با روابط عمومی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام)، اظهار داشت: از سال تحصیلی 92-91 به شکل کاملا جدی و فراگیر بورسیه دانش آموزان روستایی را در برنامه کاری نمایندگی قرار دادیم. 

وی افزود: در ابتدا 700 دانش آموز روستایی تحت پوشش بورسیه قرار گرفتند و برای سال گذشته 1838 دانش آموز روستایی را تحت پوشش داشتیم؛ برای امسال هدفگذاری ما بر بورسیه 2000 نفر است. 

خلقی پور درباره حوزه های برگزاری آزمون در روستاهای اطراف یاسوج گفت: با توجه به اینکه برخی از این روستاها از مرکز نمایندگی فاصله زیادی دارند و جزو مناطق صعب العبور نیز هستند، در آن ها حوزه های برگزاری آزمون دایر کرده ایم؛ همچنین با توجه به اینکه حدود 1000 روستا در حوزه شهر یاسوج وجود دارد، مراکز پر جمعیت روستایی شهر یاسوج را به 9 منطقه تقسیم بندی کردیم و در آن ها 38 حوزه روستایی برگزاری آزمون تشکیل دادیم.

وی تصریح کرد: امسال تمرکز ویژه ای بر بخش پشتیبان ویژه بورسیه روستایی خواهیم داشت و سعی داریم تا حد امکان برای هر روستا پشتیبان ویژه مقیم داشته باشیم تا بتوانند برای مشاوره و هدایت تحصیلی دانش آموزان از نزدیک با آن ها در ارتباط باشند.

او در ادامه بیان کرد: امسال 53 نفر از دانش آموزان بورسیه نمایندگی یاسوج در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و 8 نفر در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پذیرفته شدند؛ در نتایج کنکور امسال نیز 14 دانش آموز بورسیه، رتبه زیر 1000 را کسب کردند که اکثر آن ها از رشته تجربی بودند.بورسیه دو هزار دانش آموز روستایی در یاسوج

تعدادی از دانش آموزان بورسیه یاسوج در سال تحصیلی 96-95


منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب