راه‌هایی برای کم کردن نگرانی کلاس اولی‌‌ها

1- در روز‌های پایانی تعطیلات تابستانی، والدین همراه کودک به دبستان و خیابان‌های اطراف رفته و با او در مورد فضای مدرسه صحبت کنند.

راه‌هایی برای کم کردن نگرانی کلاس اولی‌‌ها

1- در روز‌های پایانی تعطیلات تابستانی، والدین همراه کودک به دبستان و خیابان‌های اطراف رفته و با او در مورد فضای مدرسه صحبت کنند.

2- بازی در حیاط مدرسه، مشاهده کلاس‌ها و صحبت با آموزگار قبل از آغاز کلاس‌ها از اضطراب کودک می‌کاهد.

3- ترسیم نقشه ساختمان مدرسه و نشان دادن محل دستشویی، غذاخوری و آب‌خوری و آشنا کردن او با چگونگی استفاده از ابزار مختلف، در کاهش استرس دانش‌آموز موثر است.

4- یکی دیگر از مشکلات و نگرانی‌های دانش‌آموز در نخستین روز‌های سال تحصیلی چگونگی برقراری ارتباط با همکلاسی‌ها بوده و اکثر آن‌ها از والدین خود می‌پرسند باید با چه کسی دوست شوم و اگر هیچ یک از بچه‌ها مرا دوست نداشته باشند چه اتفاقی می‌افتد؟

5- بهتر است برای او توضیح داده شود"مطمئن باش که با تعداد زیادی از دانش‌آموزان ارتباط برقرار خواهی کرد." در خصوص ویژگی‌های بغل دستی او در کلاس توضیح داده و اگر کودکی خجالتی است با تمرین کردن قصه‌های کوتاه یا اجرای نمایش او را بیشتر با فضای کلاس آشنا کنید.

6- به کودک باید آموزش داد برای ارتباط با هم‌کلاسی‌های خود از چه عباراتی استفاده کند.

7- نگرانی از تاخیر والدین پس از پایان کلاس، از دیگر دغدغه‌های دانش‌آموز است، والدین باید به فرزندان خود اطمینان دهند در ساعات مشخص او را ملاقات خواهند کرد. بهتر است روز‌های اول والدین فرزند را به مدرسه برده و پس از اتمام کلاس او را به خانه ببرند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب