افزایش 20 درصدی بورسیه‌های روستایی در شوش دانیال

با هدفگذاری رو به افزایش چندین ساله انجام شده توسط نمایندگی بنیاد در شهرستان شوش دانیال، امسال تعداد دانش آموزان بورسیه این شهرستان به 500 نفر افزایش می‌یابد.

افزایش 20 درصدی بورسیه‌های روستایی در شوش دانیال

با هدفگذاری رو به افزایش چندین ساله انجام شده توسط نمایندگی بنیاد در شهرستان شوش دانیال استان خوزستان، امسال تعداد دانش آموزان بورسیه این شهرستان به 500 نفر افزایش می یابد.


حمید نیکوکار مسئول نمایندگی و بورسیه شوش دانیال در گفت و گو با روابط عمومی بنیاد علمی آموزشی قلم چی( وقف عام)، اظهار داشت: سال 95 تعداد دانش آموزان بورسیه این نمایندگی 423 نفر بود که برای سال 96 افزایش این تعداد به 500 دانش آموز هدفگذاری شده است؛ به عبارتی نسبت به سال گذشته افزایش حدود 15 درصدی داریم.

مسئول بورسیه شهرستان شوش درباره بورسیه دانش آموزان روستایی این شهرستان بیان کرد: امسال رایزنی هایی را با مدیران مدارس روستایی انجام داده ایم تا دانش آموزان روستاهای کم برخوردار را شناسایی و معرفی کنند؛ همچنین تصمیم داریم بورسیه های روستایی را 20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش دهیم.

نیکوکار با اشاره به ایجاد حوزه های آزمون روستایی گفت: با همکاری دلسوزانه مسئولان آموزش و پرورش این شهرستان در سال گذشته، پس از شناسایی روستاهای صعب العبور، به منظور آسان شدن رفت و آمد دانش آموزان بورسیه، تعداد 9 حوزه آزمون در این روستاها راه اندازی شد؛ از مهرماه امسال نیز چند حوزه آزمون جدید روستایی آغاز به کار خواهند کرد.

وی با اشاره به پروژه های تجهیز و ساخت کتابخانه و مدرسه توسط بنیاد در شهرستان شوش گفت: تاکنون کتابخانه سه مدرسه توسط بنیاد تجهیز و مورد بهره برداری قرار گرفته است و امسال نیز تجهیز دو کتابخانه در مدرسه پانزده خرداد و پژوهش سرای آموزش و پرورش و همچنین ساخت سالن اجتماعات قلم چی دبیرستان شاهد الغدیر توسط بنیاد انجام شده که این پروژه ها طی مراسمی در مهرماه امسال افتتاح و بهره برداری می شود.

نیکوکار خاطرنشان کرد: در شهریور سال 94 نیز مدرسه قلم چی در روستای مرادآباد این شهرستان با مشارکت این نمایندگی به بهره برداری رسید که هم اکنون 21 دانش آموز در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

همچنین سال 95 ساخت کتابخانه عمومی بخش فتح المبین این شهرستان توسط بنیاد انجام شد که در آستانه سال 96 مورد بهره برداری قرار گرفت.

منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب