به نوشته‌های خود شک نکنید!

برای زمان‌های جمع‌بندی و چند هفته‌ی مانده به کنکور، نیاز به جزوه‌های خلاصه‌نویسی خواهید داشت، زیرا از طرفی حجم مطالب بس یار زیاد می‌باشد و از طرف دیگر وقت برای دوره و مرو

به نوشته‌های خود شک نکنید!

برای زمان‌های جمع‌بندی و چند هفته‌ی مانده به کنکور، نیاز به جزوه‌های خلاصه‌نویسی خواهید داشت، زیرا از طرفی حجم مطالب بس یار زیاد می‌باشد و از طرف دیگر وقت برای دوره و مرور کم.

جزوه‌های خلاصه‌نویسی که به دست خود شما و به شیوه‌ی خودتان نوشته‌ شده باشد در این زمان‌ها به شما کمک فراوان خواهد کرد. پس، از همین حالا برای خلاصه‌نویسی شروع کنید.

در حین خلاصه‌نویسی به نکته‌های زیر توجه کنید:

  • خلاصه‌تان نباید آن‌قدر زیاد باشد که تفاوت چندانی با کتاب و جزوه نداشته باشد. زیاده‌روی نکنید و کوتاه و مختصر بنویسید. کلمه‌هایی را بنویسید که با خواندن آن‌ها بتوانید یک خط یا حتی یک پاراگراف را مرور و یادآوری کنید.

  • خلاصه را به زبان خودتان بنویسید به‌نحوی‌که هر بار آ ن را دیدید تقریباً تمام مطالب مرور شود؛ اما به این دلیل گفتم که بعد از مرتبه‌ی دوم (سوم) مطالعه، شروع به خلاصه‌برداری کنید چون این کار عملاً باعث شود راحت‌تر نکته‌های مهم و کلیدی را تشخیص داده و در خلاصه‌ی خود بیاورید. خلاصه لازم نیست کاملِ کامل باشد؛ اما باید به‌گونه‌ای باشد که خو د شما با دیدن آن بتوانید اکثر مطالب را یادآوری کنید مثلاً با دیدن خلاصه‌تان بتوانید برخی مطالب مربوط به دوره‌ی تناوب و طول‌موج و فاز موج را یادآوری کنید.

  • مطالبی را یادداشت کنید که مهم بوده و امکان فراموشی آن‌ها زیاد باشد، همچنین در نوشتن خلاصه، آنچه را فهمیده‌اید بیاورید نه عیناً عبارت کتاب را.

  • مهم‌ترین نکته این‌که، اگر خلاصه را با شرایطی که بالا توضیح دادم نوشتید، کاملاً به آ ن اعتماد داشته باشید و وسواس زیادی به خرج ندهید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب