گامی بلند جهت افزایش تراز

یکی از مواردی که از رشد تراز دانش‌آموزان جلوگیری می‌کند، عدم مدیریت اشتباهات در سر جلسه‌ی آزمون می‌باشد.

گامی بلند جهت افزایش تراز

یکی از مواردی که از رشد تراز دانش‌آموزان جلوگیری می‌کند، عدم مدیریت اشتباهات در سر جلسه‌ی آزمون می‌باشد. لذا کنترل تعداد غلط‌ها می‌تواند زمینه‌ای جهت حفظ روند رو به رشد دانش‌آموزان را فراهم سازد. لازم به ذکر است شناسایی عوامل بروز این اشتباهات و آسیب‌شناسی آن‌ها گامی مهم جهت رفع این مشکل می‌باشد؛ بنابراین اولین توصیه این است که هنگام تحلیل آزمون مشخص کنید اشتباهات انجام‌شده جزو کدام دسته می‌باشد. ازجمله مواردی که باعث افزایش تعداد غلط‌ها می‌شوند می‌توان به نداشتن تسلط کافی و همچنین عدم شناخت دانش‌آموز نسبت به توانایی خود اشاره کرد.

1- ازآنجایی‌که پاسخ دادن به پرسش‌های چهارگزینه‌ای مستلزم داشتن تسلط کامل روی مطالب درسی است، لذا بیشتر اشتباهات انجام‌شده ناشی از عدم رعایت همین مسئله می‌باشد. فراموش کردن مطالب و نقص در یادگیری را می‌توان از مصادیق مهم نداشتن تسلط کافی برشمرد؛ بنابراین بهترین روش جهت به حداقل رساندن این مشکل، انجام دوره و مرور کافی و متناسب هر نوع درس (بازخوانی برای دروس توصیفی مانند تاریخ ادبیات، لغات زبان انگلیسی و عربی و بازیابی برای دروس تحلیلی مانند ریاضی و فیزیک) می‌باشد. از دیگر عوامل مؤثر جهت افزایش تسلط، جمع‌بندی کامل مطالب خوانده‌شده طی دو روز منتهی به آزمون است. متأسفانه بعضی از دانش‌آموزان، علی‌رغم میزان مطالعه‌ی بالا، از اهمیت دوران جمع‌بندی غافل بوده و همین امر باعث فراموشی مطالب در جلسه‌ی آزمون و همچنین افزایش تعداد غلط‌ها می‌شود. از ابزارهای دوران جمع‌بندی می‌توان به آزمون غیرحضوری، خلاصه‌نویسی و تست‌های نشانه‌دار گذشته اشاره کرد.

2- اینکه دانش‌آموزی با تراز پایین بخواهد به تمام سؤالات پاسخ دهد ناشی از عدم شناخت وی نسبت به وضعیت تحصیلی خود است. بهترین روش برای رفع این مشکل هدف‌گذاری به روش چند از ده، در روز قبل از آزمون و با توجه به وضعیت مطالعه و تسلط به مطالب خوانده‌شده و ملزم کردن خود به انجام این هدف‌گذاری در روز آزمون می‌باشد.پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب