نویسنده‌ی یک کتاب باشید...

نوشتن یک کتاب کار آسانی نیست به‌خصوص کتابی که بر اساس نکته‌های درسی نوشته شود. برای نوشتن این کتاب باید به چند نکته‌ی کلی توجه کنید.

نویسنده‌ی یک کتاب باشید...

نوشتن یک کتاب کار آسانی نیست به‌خصوص کتابی که بر اساس نکته‌های درسی نوشته شود. برای نوشتن این کتاب باید به چند نکته‌ی کلی توجه کنید:

الف(وقتی برای بار اول مطلبی را مطالعه می‌کنید، حتماً زیر مطالب مهم خط بکشید و یا highlight کنید؛ این کار باعث می‌شود مطالب، بیشتر در ذهنتان جای بگیرد، در مرتبه‌ی بعدی مطالعه اگر نکته‌ای را از قلم انداخته‌اید، مجدد زیر آن را هم خط بکشید و به نکته‌هایی که دفعه‌های قبل زیر آن‌ها خط کشیده‌اید توجه بیشتری بکنید.

نکته‌ی اول: لازم نیست زیر کل مطالب کتاب خط بکشید، بلکه فقط نکته‌های مهم و کلمه‌های کلیدی برای ما مهم هستند؛ کلمه‌هایی که با دیدن آن‌ها می‌توانید سایر مطالب را هم یادآوری کنید؛ پس لازم است دفعه‌ی اول خیلی عمیق مطالعه کنید تا بتوانید این توانایی را پیدا کنید.

نکته‌ی دوم: بهتر است چند دو ر مختلف زیر نکته‌های مهم علامت‌گذاری کنید؛ مثلاً آن‌هایی که خیلی مهم‌اند را highligt کنید، آن‌هایی را که اهمیت کمتری دارند، دورشان خط بکشید و همین‌طور الی‌آخر...

ب(در مرتبه‌ی دوم (یا سوم) مطالعه شروع به خلاصه‌برداری از مطالب کنید. این خلاصه‌ها به شما کمک می‌کند مطلب را بهتر بفهمید و سریع‌تر آن‌ها را یادآوری کنید، راحت‌تر مرور کنید و در حین مطالعه تمرکز بیشتری داشته باشید، مطمئن باشید اهمیت آن را به‌زودی درک خواهید کرد؛ پس آن را بسیار جدی بگیرید.

خواندن یک درس فقط نیمی از یادگیری است و برای نیم دیگر آن نیاز به تکرار و تمرین دارید. )خلاصه‌نویسی و نکته برداری یکی از اصول بسیار مفید و مؤثر در تکرار و مرور می‌باشند). حجم بالای مطالب به شما اجازه نمی‌دهد تا بتوانید تمام آن‌ها را به‌طور کامل مطالعه کنید و قطعاً وقت کم می‌آورید؛ مخصوصاً بعد از عید و در آزمون‌های جامع که اگر خلاصه نداشته باشید قطعاً دچار سردرگمی خواهید شد؛ پس از همین امروز شروع کنید.

بدانید اگر یک‌بار وقت زیادی بگذارید و مبحثی را مطالعه و خلاصه‌برداری کنید، دفعه‌های بعد لازم نیست بار دیگر کل مطلب را بخوانید؛ بلکه می‌توانید فقط با نگاه کردن به خلاصه، کل آن مطلب را یادآوری کنید.پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب