فاطمه دهقانپور: چگونه توانستم ریاضی انسانی را 100 درصد بزنم؟

گفتگو با فاطمه دهقانپور محمدآبادی رتبه‌ی 6 منطقه 2، 20 کشور کنکور 96

فاطمه دهقانپور: چگونه توانستم ریاضی انسانی را 100 درصد بزنم؟

فاطمه دهقانپورمحمدآبادی : چگونه توانستم رياضي انساني را 100 درصد بزنم؟گفتگو با فاطمه دهقانپور محمدآبادی رتبه‌ي 6 منطقه 2، 20 كشور كنكور 96آزمون‌های برنامه‌ای کانون چه ویژگی‌هایی داشت که شما را به شرکت در آن ترغیب کرد؟


پیمودن راه و رسیدن به هدف نیازمند برنامه منسجم و جامع می‌باشد.برنامه راهبردی و جامعه آماری بالا کانون مرا به شرکت در آزمون‌های کانون ترغیب کرد.اگر در مطالعه‌ی برنامه یک آزمون فرصت کافی پیدا نمی‌کردید چقدر به شرکت در آزمون و غیبت نکردن پایبند بودید؟


در هیچ‌کدام از آزمون‌ها غیبت نداشتم چون همراه آزمون بودن و پیوستگی در درس خواندن برایم اصلی مهم بود. کار ویژه‌ی شما برای پيش‌بردن هم‌زمان برنامه مطالعاتي خود با برنامه‌ي آزمون‌هاي كانون چه بود؟


همیشه سعيم بر آن بود که برنامه‌ریزی درسی که بعد از هر آزمون  برای دوهفته پیش رومدون می‌کردم، برطبق برنامه آزمون‌ها و مدرسه که غالبا هم‌پوشانی داشت باشد درنتیجه اغلب اوقات از برنامه آزمون عقب نمی‌ماندم.برای هماهنگی بین برنامه مدرسه و امتحانات تشریحی و برنامه کانون چه کار ویژه‌ای داشتید؟


دربرنامه‌ریزی‌ام برطبق اهمیتی که آزمون‌های کانون و امتحانات مدرسه در هر برهه زمانی داشتند زمانی را به هرکدام اختصاص می‌دادم مشخصا این نسبت‌ها مساوی نبودند برای نمونه در دوران امتحانات مدرسه سعی می‌کردم بعد ازمطالعه کامل کتاب هر امتحان، زمانی هم به مرور تست‌هایی که از قبل نشان‌دار کرده بودم یا مضربی خاص از کتاب تست (جهت دوره کامل) اختصاص دهم. در ضمن سوالات نزده و غلط آزمون‌ها که مربوط به همان درس بود را نیز بررسی می‌کردم.سوالات دروس ریاضی کانون را چگونه ارزیابی می‌کنید چه پیشنهاد یا انتقادیبرای با کیفیت‌تر شدن سؤالات آزمون دارید ؟


به نظرمن نكته مثبت سوالات ریاضی کانون  این بود که سطوح مختلف آسان، متوسط، سخت و گاهی خیلی سخت را شامل می‌شد که علاوه‌بر حفظ روحیه در سؤالات آسان‌، ترغیب و چالشی برای مطالعه و تمرین بیشتر برای سوالات سخت‌تر بود.درس ریاضی را چگونه مطالعه کردید که توانستید همه‌ی سوالات را درست پاسخ دهید؟


در برنامه درسی خود معمولا یک بخش را به ریاضی اختصاص مي‌دادم. بعد از تسلط بر کتاب درسی و جزوه دبیر سراغ تست‌های متنوع میرفتم به نظرم برای ریاضی تنوع و تعدد تست‌ها لازم است درضمن به درس ریاضی علاقه خاصی دارم و در زمان خستگی از سایر دروس به سراغ آن می‌رفتم.در مباحث سخت و یا با محاسبات طولانی‌تر چه راهکاری داشتید؟


درزمان تست‌زنی و مطالعه در منزل از سوالات سخت استقبال می‌کردم و تمام تلاش خود را برای حل آن سوالات به‌كار مي‌گرفتم و برای سوالاتی که ارزشی بالایی داشت حتی در صورت اختصاص دادن زمان بیش از حد استاندارد سراغ پاسخ‌نامه کتاب تست نمی‌رفتم البته درابتدا سعی کردم به مطالب درسی تسلط پیدا کنم و فرمول‌هایی که گاهی فراموش می‌کردم یا درس جدیدي را كه فرا مي‌گرفتم، در جایی که در معرض دیدم بود نصب می‌کردم اما در آزمون‌ها هرگاه سوالات سخت یا وقت‌گیر می‌دیدم آن‌ها را نشان‌دار كرده و در استراتژی بازگشت سراغشان می‌رفتم.در پایان بفرمائید چه نکته یا عاملی باعث موفقیت شما در کنکور96 شد؟


توکل بر خداوند، تلاش دائمی و پیوسته، ناامید نشدن و مقید بودن به برنامه درسی و آزمون‌ها در هموار شدن راه کنکور در موفقيت من راهگشا بود.مصاحبه‌کننده: محمد بحيرايي (مسئول درس رياضي سال چهارم انسانی)فاطمه دهقانپور: چگونه توانستم ریاضی انسانی را 100 درصد بزنم؟

برای مشاهده‌ی کارنامه‌ها کلیک کنید