مهدی خوش‌باطن: چگونه توانستم اقتصاد را 100 درصد بزنم؟

گفتگو با مهدی خوش‌باطن رتبه‌ی 10 منطقه 1، 16 کشور کنکور 96

مهدی خوش‌باطن: چگونه توانستم اقتصاد  را 100 درصد بزنم؟

مهدي خوش‌باطن: چگونه توانستم اقتصاد را 100 درصد بزنم؟


گفتگو با مهدي خوش‌باطن رتبه‌ي 10 منطقه 1، 16 كشور كنكور 96 از چه منابعی برای مطالعه‌ی درس اقتصاد استفاده می‌کردید؟ و روش شما در استفاده از این منابع چگونه بود؟


منابع اصلي من براي مطالعه کتاب درسی و کتاب آبی کانون بودند.

سوالات نموداری و مسائل را با تمرکز بر تست‌های کنکور و سوالات تالیفی جديد کانون تمرين می‌کردم اما برای سوالات متن بیشتر به کتاب تکیه داشتم تا اینکه تست بزنم.میزان ساعت مطالعه‌ی شما در این درس در طول هفته چند ساعت بود؟


حدودا ۴ ساعتبا توجه به دشواری مسائل درس اقتصاد شیوه‌ی شما در یادگیری این مسائل چه بود؟


ابتدا باید اشاره کرد که مسائل اقتصاد وقتگیر است نه دشوار. پس ابتدا باید مسائل را بصورت تشریحی و بدون در نظر گرفتن زمان یاد گرفت و سپس بصورت زمان‌دار تست زد و بخشی از وقت سوالات تستی مربوط به متن را به مسائل اختصاص داد.اهمیت تست‌زنی را در این درس تا چه میزان ارزیابی می‌کنید؟


تست زنی برای مسائل و نمودار‌ها بسيار مهم است اما برای سوالات متن بیشتر مرور و افزایش سرعت تست‌زنی اهميت دارد.در آزمون‌های کانون درس اقتصاد را معمولا چند درصد می‌زدید؟


معمولا ۹۴ %با توجه به طولانی و وقت‌گیر بودن سوالات اقتصاد روش شما در مدیریت زمان در جلسه آزمون چه بود؟ آیا از استراتژی بازگشت استفاده می‌کردید؟


من شخصا مسائل را دسته‌بندی می‌کردم. اگر مسئله راحت حل می‌شد در همان بار اول حلش می‌کردم اما اگر کمی وقت‌گیر بود بخشی از آن‌ را حل می‌کردم و باقی را می‌گذاشتم برای زمان بازگشت.بعضی سوالات هم‌چون بسیار وقت‌گیر بود «مانند سوالات مالیات» در مرحله اول کاملا از کنارش می‌گذشتم و اگر در استراتژی بازگشت زمان کافی داشتم آن‌را با دقت و البته سرعت بالا حل می‌کردم.با توجه به وجود دو سوال غلط در سوالات اقتصاد کنکور ۹۶ مشکلی در مدیریت آزمون پیدا نکردید؟ برخورد شما با این سوالات چگونه بود؟


از آن‌جا که من تکنیک حذف گزینه را بسیار بکار می‌بردم به یکی از سوالات غلط که چند بخشی بود پاسخ دادم که بعد از آزمون متوجه شدم آن سوال غلط بوده اما مسئله غلط را ۴ بار حل کردم زیرا تصور می‌کردم اشتباه از من است و می‌گفتم سوال کنکور که غلط نیست. البته من این کار را در زمان بازگشت انجام دادم.اما به هر حال این سوال باعث شد که من زمان حل کردن حداقل یک تست دیگر ریاضی را از دست بدهم.شاید درست نبود که این همه روی این سوال پافشاری کنم.فکر می‌کنید آزمون‌های کانون تا چه میزان در موفقیت شما تاثیر گذار بوده است؟ آیا آزمون‌ها را تحلیل می‌کردید؟


سطح و تنوع سوالات کانون بسیار بالا تر از سوالات کنکور است. این مسئله در سوالات کتاب آبی هم دیده می‌شود.همین امر سبب می‌شود که داوطلب آمادگی بسیار بالایی در مواجهه با سوالات تکراری کنکور داشته باشد. در کل نقش کانون بسیار مفید بود.


توصیه‌ی شما برای کنکوری‌های ۹۷ ؟


تمرکز و دقت در پاسخ‌گویی و مطالعه را پیشه کار خود سازند.


مصاحبه‌کننده: فاطمه فهيميان


مهدی خوش‌باطن: چگونه توانستم اقتصاد  را 100 درصد بزنم؟

برای مشاهده‌ی کارنامه‌ها کلیک کنید مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24