کپسول شیر، یک نوآوری برای حفظ محیط زیست

محققان آلمانی از ساخت نوعی کپسول حاوی شیر خبر دادند که در نوشیدنی‌های داغ حل می‌شود و از طریق کاهش پسماندها، به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.

کپسول شیر، یک نوآوری برای حفظ محیط زیست

محققان آلمانی از ساخت نوعی کپسول حاوی شیر خبر دادند که در نوشیدنی های داغ حل می شود و از طریق کاهش پسماندها، به حفظ محیط زیست کمک می کند.

این فناوری جدید توسط محققان دانشگاه 'مارتین لوتر' در هاله- ویتنبرگ در آلمان ابداع شده است و به کاهش استفاده از مواد بسته بندی و در نتیجه پسماندها کمک می کند. همچنین سهولت استفاده از این کپسول از ظروف پلاستیکی معمولی که شیر قهوه و چای در آنها ریخته می شوند، بیشتر است.
در مقاله ای در خصوص این ابداع که در نشریه Chemical Engineering and Technology منتشر شد، آمده است که کپسول حل شدنی شیر به عنوان یک جایگزین نوآورانه برای ظروف پلاستیکی و مواد بسته بندی ابداع شده است.
این کپسول ها که شبیه حبه های قند هستند، دو نوع شیرین و کم شیرین دارند. کپسول های شیرین از ساکاروز و نوع کم شیرین آن از اریتیترول ساخته شده است.
به گفته 'مارتا ولنر' که این فرآیند را در بخشی از مطالعات دکترا در مرکز علوم مهندسی دانشگاه 'مارتین لوتر' انجام داد، پوسته شفاف که بسته بندی اطراف این کپسول ها را تشکیل می دهد، به راحتی در مایعات داغ حل می شود، همچنین کپسول ها را می توان به اشکال مختلف تولید و آنها را برای دستکم سه هفته در دمای اتاق نگهداری کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
کلاس های آنلاین اردوی نوروزی 97