قلبی که در یک لخته خون گرفتار شد

یک تصویر باورنکردنی از سلولی به شکل قلب که در یک لخته خونی گیر افتاده است، برنده جایزه مسابقه عکس 2017 بنیاد قلب انگلیس شد.

قلبی که در یک لخته خون گرفتار شد

یک تصویر باورنکردنی از سلولی به شکل قلب که در یک لخته خونی گیر افتاده است، برنده جایزه مسابقه عکس 2017 بنیاد قلب انگلیس شد.

در این تصویر که توسط یک محقق دانشگاه 'لیدز' در انگلیس و از طریق میکروسکوپ الکترونیکی گرفته شده است، گلبول های قرمز خون در شبکه سه بعدی از الیاف فیبرین که با هم این لخته را نگاه داشته اند، به دام افتاده اند .
این سلول توسط الیاف منقبض کننده ای که آن را احاطه کرده اند، تا حد زیادی به شکل یک قلب فشرده شده است.
الیاف فیبرین این قابلیت را دارند که بدون پاره شدن تا پنج برابر اندازه واقعی خود کشیده شوند.
این تصویر که با بزرگنمایی پنج هزار برابری توسط 'فارزر ماکرا' محقق ارشد دانشگاه 'لیدز' که سرگرم مطالعه نحوه تشکیل لخته های خونی بود، گرفته شد.
وی می گوید: با درک تفاوت میان لخته های خونی کشنده در بیماران مبتلا به بیماری قلبی و عروقی و لخته هایی که به انسان در زمان جراحت کمک می کنند، امیدواریم داروهای جدیدی طراحی کنیم که لخته های آسیب زا را از بین ببرد و یا از تشکیل آنها پیشگیری کند و نهایتا جان انسان را نجات دهد.
این اولین بار نیست که این محقق برنده جایزه این مسابقه می شود؛ وی در سال 2015 نیز با گرفتن تصویری از رویه لخته شدن خون داوران را تحت تاثیر قرار داد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24