تثبیت به روش بازیابی

اکثر دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری کم و بیش کلمه‌ی بازیابی را شنیده اند .ما قصد داریم در این مطلب کوتاه به چرایی مطالعه با روش بازیابی پاسخ دهیم

تثبیت به روش بازیابی
  1. اکثر دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری کم و بیش کلمه ی بازیابی را شنیده اند .ما قصد داریم در این مطلب کوتاه به چرایی مطالعه با روش بازیابی پاسخ  دهیم.

  2. بسیاری از دانش آموزان پس از مطالعه یک درس پس از گذشت چند روز سعی در مرور درس به منظور تثبیت موارد مطالعه شده در ذهن خود دارند.

  3. از شیوه های رایج میان دانش آموزان برای این مرور میتوان به باز خوانی و بازیابی اشاره کرد.

  4. بازیابی یک روش مطالعاتی است که ذهن را به چالش می کشد و در مقابل بازخوانی قرار می گیرد.در یک کلام بازیابی یعنی جست‌وجو در حافظه‌ی فعال.یعنی آنچه را که ذهن قبلا فرا گرفته است، از حافظه ی خود فرا بخوانیم.

  5. دربازخوانی دانش آموز عین مطالبی را که قبلا مطالعه کرده است می بیند و این امر باعث می شود که این قدرت تشخیص را از دست بدهد که آیا با عدم مطالعه دوباره مطلب می توانسته به سوالات و مسائل پیرامون درس پاسخ بدهد یا نه.

  6. اما در بازیابی ابتدا سعی میشود که بر اساس آموخته های قبلی  به مسائل پاسخ داده شود.ذهن به چالش کشیده می شود ودانش آموز به این شناخت می رسد که در کدام بخش ها نیاز به مطالعه دوباره ندارد و در کدام بخش ها نیاز به تکرار و تمرین بیشتر وجود دارد.با توجه به این شناخت ، در وقت مطالعه صرفه جویی شده و بازدهی مطالعه بالاتر می رود چون روی مباحث ضروری سرمایه گذاری شده است .

  7. یک بازیابی مناسب باعث می شود ذهن درگیر تکرار زاید نشود و مطالب مورد نیاز به صورت طبقه بندی شده در حافظه ی بلند مدت قرار گیرد.پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب