حذف پیش دانشگاهی از شهریور 97

دوره پیش دانشگاهی در پایان سال تحصیلی 96_97 حذف می‌شود و دانش‌آموزانی که موفق به گذراندن دوره پیش دانشگاهی نشوند وارد مدرسه بزرگسالان خواهند شد.

حذف پیش دانشگاهی از شهریور 97

مدیرکل دفتر متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: دوره پیش دانشگاهی در پایان سال تحصیلی 96_97 حذف می‌شود و دانش‌آموزانی که موفق به گذراندن دوره پیش دانشگاهی نشوند وارد مدرسه بزرگسالان خواهند شد.

به گزارش روزنامه ایران، قربانعلی افشانی با اشاره به زمان حذف دوره پیش دانشگاهی گفت: آن زمانی که نظام جدید را تصویب کردیم دوره متوسطه به دو مقطع تقسیم و دوران تحصیل دانش‌آموزان 12 سال شد در حقیقت این یک سالی که دانش‌آموزان تحت عنوان پیش دانشگاهی تحصیل می‌کنند را به دوره دبیرستان اضافه کردیم. بر این اساس، دوره دبیرستان 6 ساله شد که 3 سال آن دوره اول متوسطه و 3 سال دیگر دوره دوم متوسطه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در پایان سال تحصیلی 96_97 یعنی شهریور ماه سال 97 حذف می‌شود، اعلام کرد: در سال تحصیلی 95_96 حدود 420 هزار دانش‌آموز در مقطع پیش دانشگاهی درس خواندند. همچنین در سال تحصیلی 95_96 حدود 540 هزار نفر در پایه سوم دبیرستان تحصیل کردند که این دانش‌آموزان وارد پیش دانشگاهی می‌شوند اما هنوز آمار دقیقی نداریم که چند درصد از این دانش‌آموزان در دوره پیش دانشگاهی ثبت‌نام کردند.

افشانی تصریح کرد: در پایان سال تحصیلی آینده، کلاسی تحت عنوان دوره پیش دانشگاهی نخواهیم داشت و دوره تحصیلی دبیرستانی‌ها در دوره دوم، 3 سال خواهد بود و دانش‌آموزانی که موفق به گذراندن 24 واحد خود در دوره پیش دانشگاهی نشوند وارد مدرسه بزرگسالان خواهند شد. وی درباره سرنوشت چگونگی شرکت دانش‌آموزان در کنکور با حذف پیش دانشگاهی نیز گفت: نمرات پایانی دانش‌آموزان به‌عنوان ملاک اصلی ورود به دانشگاه‌ها خواهد بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب