شناسایی نوعی سلول بنیادی دارای گیرنده استروژن

یکی از سوالات کلیدی در زمینه زیست شناسی سلول‌های بنیادی و سرطان در زمینه درک سلسله مراتب سلولی کنترل کننده تکوین و حفظ بافت و منشا سلول‌های سرطانی است.

شناسایی نوعی سلول بنیادی دارای گیرنده استروژن

 یکی از سوالات کلیدی در زمینه زیست شناسی سلول های بنیادی و سرطان در زمینه درک سلسله مراتب سلولی کنترل کننده تکوین و حفظ بافت و منشا سلول های سرطانی است.

در مطالعه ای که بوسیله محققان دانشگاه بروکسل صورت گرفته است آن ها سلول های بنیادی محدود شده رده ای جدیدی را در غدد پستانی شناسایی کرده اند.

غدد پستانی از دو نوع سلول اصلی سلول های قاعده ای و سلول های لومینال تشکیل شده است. در حالی که سلول های لومینال در ترشح آب و مواد غذایی برای تولید شیر در زمان شیردهی دخالت دارند، سلول های قاعده ای با انقباضی که دارند، به گردش شیر در سرتاسر مجاری شیری در پستان نقش دارند. سلول های لومینال می توانند به دو دسته سلول مثبت و منفی استروژن(ER)/پروژسترون(PR) تقسیم شوند.

در این مطالعه جدید دکتر الکساندرا ون کیمولن و همکارانش در دانشگاه بروکسل، لاین تراریخته جدیدی را تولید کرده اند که اجازه ردیابی سلول های لومینال ER+ برای بررسی هتروژنی سلول های لومینال و شناسایی منشا سلول های لومینال ER+ و مکانیسم های تنظیم کننده تکثیر بلوغ و حفظ بالغی را می دهد.

ون کیمولن مشاهده کرد که رده ER+ بوسیله سلول های بنیادی لومینال بوسیله سلول های بنیادی لومینال ER+ محدود شده رده ای حفظ می شود که قادر به تضمین تکثیر رده ER+ طی چرخه بارداری هستند.

این داده های جدید، مدل ها موجود در مورد سلسله مراتب سلولی و محدودیت رده ای که تکثیر و حفظ غدد پستانی را کنترل می کنند را به چالش می کشد و شواهد واضحی از این که سلول های ER+ و ER- بوسیله منبع مجزایی از سلول های بنیادی محدود شده رده ای حفظ می شوند، ارائه می دهد.

این یافته ها برای محققانی که در زمینه سلول های بنیادی، غدد پستانی و سرطان سینه کار می کنند مهم است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب