رصد بزرگترین کسوف قرن در امریکا از فضا

خورشیدگرفتگی روز گذشته در امریکا برای ساکنین زمین، صحنه‌های شگفت‌انگیزی را خلق کرد؛ اما مشاهده این رخداد تاریخی از فضا نیز زیبایی‌های خاص خود را داشت.

رصد بزرگترین کسوف قرن در امریکا از فضا

به گزارش ایسنا، ناسا تصاویری از خورشیدگرفتگی کامل روز دوشنبه در امریکا را منتشر کرده که توسط فضانورد ایتالیایی به نام "پائولو نسپولی" (Paolo Nespoli) گرفته شده‌اند و چشم‌اندازی از این پدیده نجومی را از ماهواره‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی به نمایش می‌گذارند.

"نسپولی" در توئیتر خود از کاربران خواست که در تصاویر وی، سایه ماه را هنگام حرکتش از غرب به شرق نیمکره شمالی ببینند، چون هیچ واژه‌ای توان توصیف این صحنه‌ها را ندارد.

"پائولو نسپولی"، فضانورد 60 ساله ایتالیایی به همراه دو فضانورد آمریکایی و روسی روز 28 ژوئیه 2017 از پایگاه بایکونور قزاقستان راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شد. نسپولی در آغاز این سفر فرازمینی، عنوان مسن‌ترین فضانورد اروپایی را از آن خود کرد.

روز دوشنبه (22 اوت) با رخداد خورشیدگرفتگی کامل، تاریکی کشور امریکا را درنوردید و این پدیده نجومی قبل از ساعت 3 بعد از ظهر به وقت محلی کارولینای جنوبی، در این ایالت به پایان رسید.

ناسا جهت ثبت لحظات شگفت‌انگیز این خورشید گرفتگی، دوربین‌های دقیقی را در فضا تعبیه و همچنین سایت https://eclipse.stream.live را طراحی کرده بود تا مردم بتوانند از طریق آن به تماشای آنلاین و همزمان این خورشید گرفتگی بنشینند و از تصاویر شگفت‌انگیز این اتفاق نادر لذت ببرند.

این بزرگترین خورشیدگرفتگی قرن در آمریکا و نخستین کسوف در سال 2017 بود که سراسر خاک این کشور را تحت پوشش قرار داد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب