سیارک 5 کیلومتری از نزدیکی زمین عبور می‌کند

سازمان فضایی آمریکا(ناسا) اعلام کرد که سیارکی به وسعت حدود 3 مایل (4.82 کیلومتر) روز اول سپتامبر (10 شهریور) از نزدیکی زمین عبور می‌کند.

سازمان فضایی آمریکا(ناسا) اعلام کرد که سیارکی به وسعت حدود 3 مایل (4.82 کیلومتر) روز اول سپتامبر (10 شهریور) از نزدیکی زمین عبور می کند.

گمان می رود این سنگ بزرگ فضایی که 'فلورانس' خوانده می شود، از فاصله 4.4 میلیون مایلی (7.08 میلیون کیلومتری) یا حدود 18 برابر فاصله میان زمین و ماه، از کنار زمین عبور کند.
سازمان فضایی آمریکا (ناسا) افزود که از زمان آغاز برنامه ردیابی اجرام نزدیک به زمین توسط این سازمان، این نزدیک ترین فاصله ای است که سیارکی به این وسعت از کنار زمین عبور خواهد کرد، اما گذر فلورانس خطری برای زمین ندارد.
سیارک فلورانس اولین بار در سال 1981 کشف شد و عبور آن در روز اول سپتامبر از کنار زمین از نزدیک ترین فاصله گذر آن از نزدیکی زمین از سال 1890 تاکنون خواهد بود. این سیارک احتمالا تا سال 2500 در چنین فاصله ای به زمین نزدیک نخواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب